Yaz Meyveleri Kilo Yapabilir!

Sıcak yaz günlerine girmeye hazırlanıyoruz bugünlerde. Sıcaklar başladı, güneş kendisini iyice ortaya çıkarıyor.

yaz meyveleri

yaz meyveleri

 

Mevsim ilerledikçe, havalar daha da ısınacak. O vakitlerde, gölgeleri arayıp bulmaya çalışacağız. Yaz aylarında sıcaklık değerlerine ne kadar dikkat ediyor isek, yeme içme düzenimize de dikkat etmek zorundayız.

Karpuza dikkat

Burada doğru olarak bilinen ancak uygulamalardan sonra yanlış olduğu saptanan bazı alışkanlıklarımızdan bahsetmek istiyorum. zayıflamak ya da kilosunu korumak isteyenlere, bol bol meyve tüketmeleri söylenir. İlk etapta düşünce olarak doğru bir söylem olabilir ancak biraz daha derinlere inildiğinde, yanlışlıkların karşınıza çıkacağını göreceksiniz. Yaz meyveleri, sağlık açısından uygun olabilir ancak kilo açısından sizleri hayal kırıklıklarına uğratabilir.

yaz meyveleri

yaz meyveleri

Kalori değerlerine dikkat etmelisiniz. Tüketeceğiniz karpuz, aşırı tüketimlerde sizlere kilo olarak geri dönecektir. Evet, yaz mevsiminin ilk akla gelen meyvesidir belki ama dikkatli tüketmek gerekir. Yazın kavurucu sıcaklarında, buz gibi karpuz çok iyi gelir, aşırıya kaçmamak şartıyla. Yaz aylarında ipin ucunu kaçırmamak elinizde. Dikkatli olun ve her şeyi kontrol altına alın.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir