Yoga Nedir?

Yoga meditasyon gibi kavramlar son dönem metropol insanlarının sıkça tercih ettiği yöntemler ama aslında yüzlerce yıldır Hindistan, Tibet gibi uzak Aya ülkelerinde uygulanan bir tedavi biçimi. Kişinin bedensel ve ruhsal gelişimine önemli katkıları olduğu düşünülüyor ve uygulayanlar ruhsal açıdan kendilerini çok daha güçlü hissediyor.

yüz yogası

yüz yogası

Yoga günümüzde farklı teknikler ile uygulanan tedavi biçimi. Son yıllarda yeni yepyeni bir kavram daha karşımıza çıktı. Yüz yogası

Yüz Yogası Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu kavram nereden çıktı diyecek olursanız insanoğlu egosu yüksek olan bir canlı. Böyle olunca da arayışları bitmiyor. Sürekli en güzel, en mükemmel ve mümkünse en ölümsüz olmak istiyor. Yüzünde kırışıklığa, sarkmalara tahammülü yok ve yaşlanmak istemiyor.

yüz yogası

yüz yogası

Yüz yogası kavramı da tam bu noktada karşımıza çıkıyor. Ciltte oluşan, oluşacak kırışıklıkların, sarkmaların önüne geçmek için yani güzellik için yapılan bir tür spor.

yüz yogası

Yüzün her noktası için uygulanan farklı yüz hareketleri var.Ama internette sürekli bilgi kirliliği olduğu için yapılacak  yanlış hareketin faydadan çok zararı var. O yüzden yüz yogası yaparken mutlaka iyice araştırmak gerekiyor.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir