Cilt Gözenekleri Nasıl Küçülür?

Yağlı ciltlerde oluşan geniş gözenekler dengesiz beslenme sonucunda diğer cilt tiplerinde de görülebilir. Gözenek içinde yağ birikir ve zamanla gözeneklerin genişlemesine neden olur. Gözeneklerinizi evde yapacağınız doğal maskelerle sıkılaştırabilirsiniz. Kil maskesi doğal gözenek küçültücü etki yapar. Kullandığınız maskelerin içine 1 çay kaşığı katabilirsiniz.

cilt gözenekleri

cilt gözenekleri

Cilt Gözeneklerini Sıkılaştıran Doğal Tarifler

Bal cilt yüzeyini temizlediği gibi gözenekleri de sıkılaştırır. Balı yüzünüze sürebileceğiniz gibi bal içine limon suyu ilave ederek de yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde 10 dakika bekletmeniz yeterlidir. Elma sirkesi ise cilt ölü hücrelerini arındırır. Bir kase içine su ve elma sirkesi katın. Sabah ve akşam olmak üzere bu karışımla cildinizi temizleyin.

Yumurta akı içinde bulunan enzimler gözeneklerin kısa sürede yok olmasını sağlar. Bir yumurta akını iyice çırpın ve içine çay kaşığı ucu ile tuz ekleyin.

gözenek küçültücü

gözenek küçültücü

Ve bu karışımı 20 dakika göz çevreniz haricinde bekletin. Düzenli olarak yaptığınız zaman cilt gözenekleriniz gözle görülür şekilde kaybolur.

C vitamini içeren besinler cildi beslediği gibi gözenekleri de sıkılaştırır. Domates suyu ve salatalık suyu özellikle yağlı ciltlerin uygulaması gereken doğal karışımdır. Salatalık suyu cildi onarır ve erken yaşlanmasını da önler. Domates içinde bulunan likopen ise cilt dokusunu onarır. Yağlı ciltler domates ve salatalık suyunu düzenli olarak ciltlerine uygulayabilir. İçine bal ya da limon suyu ekleyerek de kullanabilirler.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir