Çocuk Yetiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuğunuz sizin her şeyinizdir. Eşinizle birlikte bu dünyaya bırakabileceğiniz en nadide eserdir. Sizi ve verdiğiniz eğitimi temsil edebilecek, başkalarına yansıtabilecek yegane varlıktır. Her anne baba, çocuklarından geleceğe dair büyük şeyler bekler. Eğer sizde bu anne babalardansanız önce üstünüze düşeni yapın ve onları güzel yetiştirin.

çocuk yetiştirme

çocuk yetiştirme

Çocuklarınıza Değer Verin

Çocuk yetiştirirken dikkat etmeniz gereken bir çok nokta var. Bunlar biri kıyas yapmaktır. Çocuk, yanlışıyla doğrusuyla sizin çocuğunuzdur. Onu ezmeyin ve kimseyle kıyaslamayın.

çocuk yetiştirme de aile

çocuk yetiştirme de aile

Bunu yaparsanız kendine olan güveni oluşmadan biter ve geleceğini karartırsınız. Çocuğunuzu tabii ki çok seveceksiniz ama üstüne fazla titremeyin. Onu sürekli olarak bir şeylerden uzak tutarsanız çocuğunuz korkak olarak yetişir.

çocuk ders

çocuk ders

Korkarak başarı elde edilmez. Bundan dolayı korkunun önüne geçin. Gerekli durumlarda tabii ki endişeleneceksiniz ama her durumda aman ne yapar nasıl gider diye söylenmeyin. Bırakın kendine güveni gelsin. Sigara ve alkol gibi alışkanlıklarınız varsa sakın ola çocuğunuzun yanında içmeyin, en azından küçükken. Her türlü kötü özellikten onları uzak tutun.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir