Zarar Görmüş Saçlara Doğal Çözümler

Saçlar güneş, aşırı soğuk, denizin tuzu, havuz kloru, aşırı yapılan fön ve saç şekillendirmeler ile zaman içinde çok fazla yıpranmaktadır. Yıpranan bu saçlarınıza uygulayabileceğiniz özel maske ve bakım kürleri olmakla beraber evinizde birçoğunun bulunduğu birkaç malzemelik maskeler yaparak da çözüme ulaşmanız mümkün olmaktadır.

zencefil

zencefil

Doğal Maske Yaparak Canlılığını Geri kazanan Saçlar Kavuşmak İçin Öneriler

Zeytinyağı başlıca tek olarak bile kullanabileceğiniz bir doğal maskedir. Fakat 2 çorba zeytinyağına dört ya da beş dal nane yaprağı ve yumurta eklediğiniz maske ile saçlarınız parlaklığını geri kazanacaktır. Saç diplerine yedirilerek uygulanan maskeyi yarın saat kadar bekletip ondan sonra ılık suyla yıkayın.

zeytinyağı

Soğan ve Hindistan cevizi sütü ile yapılmakta olan maske de 20 dakika bekletmeniz gerekmektedir. Sütü ısıtıp ılıtın ve rendelenen soğanı içine ilave edin. Saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve ılık suyla yıkayın. Saçlarınızın yumuşacık olduğunu anında hissedeceksiniz.

hindistan sütü

hindistan sütü

Zencefil mucizesi saçlara da iyi gelmektedir. Bir çorba kaşığı limon ve bir tatlı kaşığı susam yağını zencefil ile karıştırıp saçlarınıza gene masaj yaparak uygulayın yaklaşık yirmi dakika sonra yıkayabilirsiniz. Muhteşem görünümlü saçlara kavuşmak işte bu kadar kolaydır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir