Mekandan Tasarruf Ederken Ranza Mağduru Olmayın

Küçük evlerin özellikle de küçük yatak odalarının kurtarıcısı olan ranzalar bazen çok büyük yaralanmaların ve kazaların sebebi olabiliyor. Çocuk odalarının vazgeçilmezi olan ranzalar özellikle oyun yaşlarındaki çocuklar için bazen tehlike yaratabiliyor.

Küçük Odalarda Ranza

Küçük Odalarda Ranza

Ranzaların kullanım kolaylığının yanında yarattığı bu tehlikelerden bir kaç ipucu ile kaçınabilirsiniz.

Kullanırken Dikkat Edin

 Eğer çocuklarınız 6 yaşından küçükse yatak odalarında ranza kullanmaktan kaçınmalısınız. Her zaman yanında olamayacağınız için bu durum tehlikeli olabilir.

Ranzanın üst kısmına sadece bir kişi çıkmalıdır. Oyun oynamak amacı ile ranzanın üst katında birden fazla kişinin bulunması tehlikelidir.

Ranzaya asılmak gibi tehlikeli hareketlere izin verilmemelidir. Özellikle erkek çocuklarının daha çok yaptığı bu hareket kazaya sebebiyet verebilir.

Ranza

Ranza

Bunlar sadece sizin koruma amaçlı uygulayabileceğiniz kurallardır. Bir de güvenli ranzanın nasıl olması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Güvenli bir ranzanın etrafında korkuluklar olmalıdır.

Yatak boyutu ile ranzanın çapı aynı olmalıdır. Daha küçük ve daha büyük bir yatak tehlike yaratabilir. Ayrıca ranza ile tavan arasında belirli bir mesafe olmalıdır. Ranzanın üst katı tavana çok yakın olmamalıdır.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir