Mutfakta Halı Nasıl Kullanılır?

Mutfak zeminleri yağlı, asitli ve iz bırakabilecek yemek kalıntılarına maruz kaldığından dolayı, bu mekanlarda koyu renkli halılar kullanılmalıdır. Halı yerine mutfaklarınız için kullanışlı olan küçük kilimler de kullanabilirsiniz. Kilimlerin temizlikleri kolay olduğu için daha işlevsel bir şekilde kendinize çözümler üretmiş olursunuz.

mutfak halısı

mutfak halısı

Mutfakta halı kullanımında her zaman kısa tüylü halılar seçmelisiniz. Bu tür kısa tüylü halılar temizlik sırasında daha pratik bir şekilde hareket etmeniniz sağlayacaktır. Ayrıca tüylü halılar kullanırsanız yemek kırıntılarını ayıklamak büyük bir sorun haline dönüşebilir.

Sade ve Ferah Mutfaklar

Kaymayan ve zemin üzerinde sabit bir şekilde durabilen halılar kullanılması da önemlidir. Kaymayan halılar sabit ve sağlam bir şekilde durduğu için hareket halindeyken düşme riskiniz ortadan kalkacaktır.

mutfakta halı kullanımı

mutfakta halı kullanımı

Sade tonlarda ve mutfak dolaplarınız ile uyumlu olan halılar kullanırsanız daha ferah mutfaklar elde edebilirsiniz. Duvar rengi, mutfak aksesuarlarının renkleri ve halının uyumu bir arada büyük bir bütünlük oluşturduğu takdirde başarılı bir dekorasyona imza atmış olursunuz. Halınızın boyutlarını ise mutfağınızın ölçülerini aldıktan sonra belirlemelisiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir