Yatak Odanız Daha Ferah Görünsün

 Eğer küçük bir ev ve küçük bir yatak odasına sahipseniz sizin için dekorasyon alternatiflerinin az olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak durum hiç sandığınız gibi değil. Küçük yatak odanızı çok daha ferah ve geniş gösterebilmek sizin elinizde.

yatak odası

yatak odası

İlk yapacağınız şey duvarlarda ve zeminde açık tonları tercih etmek olmalı. Beyaz ve tonları odanızı hem daha ferah hem de daha büyük gösterir. Özellikle açık renkler, ilkbahar ve yaz renkleri hem pozitif enerji verir hem de daha huzurlu bir ortam sağlar. Eğer renk seviyorsanız odanızın sadece bir duvarına renk tonlaması yapmalısınız. Her duvarda bunu uygularsanız sadelikten uzaklaşarak odanın daha karmaşık görünmesine neden olursunuz. Bu da odanızı büyütmek yerine daha küçük görünmesine sebep olur.

Ayrıca aldığınız mobilyaların boyutları da odanızın ölçüsünde göre olmalıdır. Odanız çok büyük değilse yatağınızın ve komodinlerinizin boyutunu daha ufak seçmelisiniz.

Avizelere Dikkat

 Kullandığınız yatak odası lambaları da burada çok büyük önem taşıyor. Büyük ve gösterişli lambalar ve avizeler tercih etmek yerine daha minik daha gösterişsiz ve sade yatak odası lambaları tercih etmelisiniz.

yatak odası takımları

yatak odası takımları

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir