Zayıflamak İçin Midenize Değil Beyninize Hükmedin

Bazı insanlar kendilerini kontrol edemeden sürekli yemekte ve ha bire kilo almaktadırlar. Yemek yemek öyle ki kimileri için bazen kontrol edilemez bir duygudur. Kişi yanında, iş yerinde, çantasında sürekli abur cubur yemektedir bu ise kişilerin kilo almasına neden olmaktadır.

Abur cubur

Abur cubur

Aslında bilinçaltında yemek yemenin birçok nedeni vardır. Bazıları kafasındaki ötelemek için, bazıları yaşadığı bir ayrılık sonrası kendini yemeğe verebilmektedir. İradenin zayıf olmasının da bunda etkisi bulunmaktadır.

Her Şey Beyinde Biter

Oysa insanın bir aklı ve beyni vardır. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli kavram da bu ikisidir. Çünkü hayvanlarda ve bitkilerde akıl ile beyin bulunmamaktadır ve tamamen güdüleri ile hareket etmektedirler. Ama insan güdüsel bir varlık değildir. İnsan kararlarını duygularını yok saymadan beyni ile vermelidir.

beyin gücü

beyin gücü

Zayıflamak konusunda da aynı şey geçerlidir. Eğer kişi gerçekten zayıflamak istiyorsa, önce buna kendisinin inanması gerekir. Beynine bu sinyalleri yollaması, iradesine sahip çıkması, zayıflayacağına kendini ikna etmesi ve kendi içinde oto kontrol sistemi kurması bu işin ilk ve en önemli adımıdır. Kişi beynini böyle kodladıktan gerisi kendiliğinden gelecektir. Sonuçta insanın isteyip, yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Bu asla unutulmamalıdır.

kilo

kilo

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.