Vazgeçemediğiniz Kahve Depresyonu Tetikliyor

Yediklerinizin hatta içtiklerinizin bile depresyonu tetiklediğiniz biliyor muydunuz? Çağımızın hastalığı haline gelen depresyon maalesef sadece ileriki yaşlardaki insanları değil gençleri de etkiliyor. Peki, depresyona neden olan nedir? Evet, genel olarak baktığımızda yaşadığınız sıkıntılı dönemin uzun sürmesi, özel hayatınızdaki çalkantılar, bunların hepsi depresyon sebebi olabilir. Hatta her gün saatlerce trafikte kalmak bile sizi depresyonun eşiğine sürükleyebilir ama yiyip içtiklerinizin de depresyonda rolü vardır.

En Çok Hangi İçecekler Depresyonu Tetikliyor?

Vazgeçemediğiniz Kahve Depresyonu Tetikliyor

Vazgeçemediğiniz Kahve Depresyonu Tetikliyor

Örneğin her gün tükettiğiniz hatta günde iki ya da üç bardak içtiğiniz sade kahve bu anlamda ilk aklınıza gelenlerden biri olmalı. Kafein fazla alındığında sadece uykunuzu kaçırmakla kalmaz keçileri kaçırmanıza bile sebep olabilir. Tabii bu işin şakası ama kafeinin depresyonda ciddi etkileri olduğu uzmanlar tarafından açıklandı.

Günce 3 bardak içtiğiniz kahveyi 1 bardağa indirmeniz hatta mümkünse içine biraz süt katmanız sizin için daha yararlı olacaktır. Gün içinde yoğurdun antioksidan etkisine dayanarak ayran tüketebilirsiniz. Ama bir bardaktan fazla olması çünkü fazlası uyku yapabilir. Sonuçta ofiste uyuyakalmak istemezsiniz öyle değil mi?

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir