Uçak Korkusunu Yenmek İçin Neler Yapılabilir?

Uçak çağımızın en gözde ulaşım aracıdır. Hem hızlı hem de konforludur. Fakat diğer ulaşım araçlarının aksine daha değişik bir araç olduğu için ilk defa binecek olan insanlar büyük stres yaşarlar. Bu hem sağlıklı bir yolculuk geçirememelerini hem de moral bozukluğuna sebep olur. Uzmanların tavsiyeleriyle uçağa binmek artık daha kolay.

Uğraşlarla Kafanızı Dağıtın

Uçak Korkusunu Yenmek İçin Neler Yapılabilir?

Uçak Korkusunu Yenmek İçin Neler Yapılabilir?

Seçici olmanız gerekiyor en başta. İnternet aracılığıyla uçağınızın tipini seçebilirsiniz. En büyük olanını seçin. Havalimanındaki uçakların kalkışını izleyerek kendinizi motive edin. İşlemin oldukça rutin olduğunu anlayacaksınız. Eğer mümkünse uçağın pilotuyla sohbet edin. Onun kullanacağı uçağı tanıyın. Sizi nelerin korkuttuğunu söyleyin.

Eğer businnes bölümünde oturmuyorsanız daima çıkışlara yakın oturmayı tercih edin. Uçuş sırasında uyuyabilir, müzik dinleyerek kafanızı dağıtabilirsiniz. Olumsuz şeyler düşünmeyin. Bu zamana kadar bir şey olmadı sizi niye bulsun. Böyle düşünün. Mutlaka uğraşacağınız bir şey olsun yanınızda. Kitap, kulaklık, dergi ve benzeri gibi şeyler sizin dikkatini dağıtmanızı sağlar. Ne olduğunu anlamadan varırsınız.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir