Uykusuzluğun Çözümü Var mı?

Uykusuzluk bir çok insanın kabusu haline gelmiş durumda. Gün içinde yorulan beden ve beyin, kimi zaman uykuya dalma problemi yaşayarak, bütün geceyi bir kabusa çevirebiliyor. Bu durumdan etkilenen kadın ve erkek sayısı hiçte azımsanacak gibi değil. Sabah uykuyu almadan güne başlayan beden ağrılarla sinyal verirken, beyin ise dikkat dağınıklığı olarak bunu belli ediyor.

Modern hayatın ve şehir içi yaşamın ulaşım sorunları, uzun mesailer, akşam toplantıları, yoğun stres gibi etkenler bu durumu tetikleyen faktörlerin başında geliyor. Bir çok kişi herhangi bir klinik problemi olmamasına rağmen, yorucu günün sonunda dahi uykuya geçiş süresinin uzunluğu ve dalma güçlüğü gibi nedenlerden yakınıyor.

Üzerinde stresten kaynaklı kötü enerjiyi atamayan beden, yorulmasına karşın kendini uykuya bırakamıyor. Uykusuzluk problemi, uzun sürdüğü takdirde ciddi tehlike arz ediyor. Özellikle birinci dereceden dikkat isteyen işlerde, ağır işçilik gerektiren iş kollarında dalgınlık sonucu kazalara sebep oluyor.

Uykusuzluğun Çözümü Var mı?

Stres Yapma! Egzersiz Yap!

Uzmanlar uykusuzluk problemi yaşayanlar için, bir kaç doğru teknikle 90 saniye içinde uykuya dalmanın mümkün olduğu müjdesini verdiler. Son derece basit olan bu adımları izleyerek rahat ve derin uyumak mümkün.

Uykusuzluğun Çözümü Var mı?

Uykuya Dalmak İçin Yapılacak Egzersiz

1- Dil üst damakta bulunan dişlere değdirilerek tutulurken, nefes sesli bir şekilde verilir.

2- Dil aynı pozisyonda damakta dururken, 4 saniye burundan nefes alınır, burundan verilir.

3- 7 saniye nefes tutulur, 8 saniyede verilir.

Bu egzersiz üst üste yapıldığında beyin ve vücut uykuya dalış pozisyonuna geçer.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir