Skype nin Sunduğu Reklamları Engelleme

Skype reklamını engelleme alanında bir takım yollar vardır. Bunlar takip edilerek oluşan tüm skype reklamı engellenebilir.

Skype reklamını engelleme alanında özellikle bu reklamlarla çok sık karşılaşan kişilerin merak ettikleri sorunlar olarak ortaya çıkar. Burada bir takım yollar vardır. Bu yolla takip edilirse eğer reklamlar anında engellenir. Üstelik aralıklı olarak değil tümüyle bu reklamları izleme durumundan kurtulursunuz. Ancak bunun için bir takım bilgiye de sahip olunması gerekir. Yapılacak olan işlem ile kısa süre içinde bu engelleme durumu ortadan kalkar. Böylece sizi rahatsız eden tüm reklamlardan da kurtulmuş olursunuz.

Reklamı Engelleme İşlemi

Reklamı reklamını engellemek için Windows ta mevcut olan başlat düğmesine tıklanır. Skype reklam engelleme işlemi için denetim masası devreye girer. Buraya tıklarsınız. Denetim masasında internet seçenekleri vardır. Buraya da tıklama yapıldıktan sonra güvenlik ayarı açılır. Güvenlik ayarında yasak siteler diye bir bölüm ile karşılaşacaksınız. Yine buraya tıklama yapılır. Yasak siteler alanında bir web sitesini bölgeye ekle alanı karşınıza çıkacak. Bu alana https:skype.com link adresi girilir. Ekle butonuna tıklanır. Ardından ise kapata basılır. Bundan sonra tüm denetim masasından çıkış yaparsınız. Programı yeniden başlatmak gerekir. Artık bundan sonra skype ile ilgili hiçbir reklam ile karşılaşmanız söz konusu olmaz. Sadece gerekli adımların doğru takip edilmesi gerekir.

Güvenli Yollarla Skype Reklamını Engelleme

Yukarıda söylenmiş olan yol güvenli yoldur. Reklam engelleme alanında öncelikle bu adımlar takip edilirse anında engelleme işlemi yapılır. Skype reklamı engellenmez ise bunun sonucunda yasak olan ya da sağlıksız olan reklamlar da bilgisayar için açık hale gelir. Ancak engelleme işlemi sonrasında anında bu çoklu reklamlardan kurtulursunuz. Özellikle bilgisayar ile işi çok olan kişiler bu reklamları izlemek istemez. Bu yüzden de bu reklamların ortadan kaldırılması gerekir. Siz de bu yollar ile anında gereksiz olan tüm skype reklamlarını ortadan kaldırabilirsiniz. Reklamların görünümü ortadan kalkarsa daha sağlıklı bilgisayar kullanımı devreye girer. Güvenli reklam kaldırma işlemi ile anında reklamları engellemeye başlayabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir