Intel HD Graphics Güncelleme Adımları

İntel HD Graphisc bilgisayarınıza takılı bir ekran kartı olmadan görüntünün ekrana yansıtılmasını sağlayan bir teknolojidir.

İntel HD Graphisc özelliğini daha verimli kullanabilmeniz için bu özelliği güncellemeniz gerekmektedir. İntel HD Graphisc bilgisayarınızda görüntünün ekrana iletilebilmesi için bulunan ekran kartının olmadığı durumlarda yine de görüntünün yansıtılabilmesi için kullanılmaktadır. Ekran kartı olmamasına rağmen İntel HD Graphisc özelliği sayesinde ekranınızda yine kaliteli görüntüler görebilirsiniz. Ancak bu özellikten verim alabilmeniz ve özelliği kullanabilmeniz için önce güncelleme yapmanız gerekmektedir. İlerleyen teknolojinin ve bilgisayarların gelişim serüveninin adeta canlı bir kanıtı olan İntel HD Graphisc özelliği bilgisayar kullanımınızı da oldukça pratikleştirmektedir.

İntel HD Graphisc Nasıl Güncellenir?

Bilgisayar denince akla gelen en önemli üç özellikten biri olan ekran kartı görüntünün iletilmesi açısından hayati önem taşımaktadır. Ancak yeni İntel HD Graphisc özelliği sayesinde artık ekran kartına gerek kalmadan da görüntünün iletilebilmesi mümkün olmuştur. İntel HD Graphisc nasıl güncellenir? İntel HD Graphisc özelliğini güncellemeden önce mevcut kullandığınız ekran artının sürümünü öğrenmeniz gerekir. Daha sonra Intel’in kendi sitesinde sunduğu bir hizmet olarak İntel HD Graphisc güncelleme işlemini buradan yapabilirsiniz.

İntel HD Graphisc Güncelleme

Intel’in internet sitesinden Intel Downloads & Support kısmına girerek grafik bölümüne giriş yapmanız gerekir. Bu kısma girdikten sonra karşınıza çıkan sayfada işlemci sürümünüze uygun olan kısmı seçmeniz gerekmektedir. Bu işlemin de ardından sayfada bir indirme sekmesi yer alacaktır. Bu indirme sekmesi aracılığıyla sisteminize uygun olan sürümü seçip indirme işlemini başlatabilirsiniz. Eğer birden fazla işletim sistemiyle karşı karşıya kalırsanız seçmeniz gereken işletim sistemi BETA olmalıdır. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından yine ekranda iki seçenek göreceksiniz. Çalıştırılabilir dosya ve sıkıştırılmış doya arasından sizin için en uygun olanı seçmeniz gerekir zira bu adımda yanlış seçenek yoktur. İndirme süreciniz bu seçeneklerden birini seçmenizin de ardından tamamlanacaktır. Tamamlanan dosyayı klasörde açarak çalıştırınız. Eğer indirdiğiniz dosya sorunsuz bir şekilde çalışırsa bu İntel HD Graphisc güncelleme işleminizin başarıyla tamamlanmış olduğu anlamına gelmektedir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir