Dış Ticaret Danışmanlığı

Dış ticaret danışmanlık hizmetleri geniş kapsamlı bir uygulamalar bütünüdür. Oden Lojistik bünyesinde bu hizmetler prosedüre uygun biçimde gerçekleşmektedir.

Dış ticaret firmaları ekonomik çözümlerinde Oden Lojistik kategorileri ekstra avantaj sunuyor. Pazar araştırması yapılırken kamu kuruluşlarıyla bütünsel şekilde işlemler yürütülmektedir. Piyasa genelindeki gereksinimlerin doğru tespit edilmesi, kazancı çoğaltacaktır.

Lojistik Firması Nakliye Organizasyonunu Takip

Nakliye organizasyonunu takip etme süreci firmaların aksama ve belirsizlik açısından en çok sorun yaşadığı alanlardan biridir. Yurt içi veya dışı takip süreçlerinin sorunsuz şekilde devam etmesi malzeme zararının engellenmesinde önemlidir.

Potansiyel Müşteri Bulma Hizmetleri

Potansiyel müşteri bulma hizmetleri dış ticaret faaliyetlerinin en önemli kısımlarından biridir. Gelişmekte veya gelişen firmayı uluslararası boyuta taşımakta olan kurumlara doğru danışmanlık sunulmaktadır. Var olan potansiyeli iyi bir şekilde değerlendirecek yeni müşteriler, kazancı çoğaltan çözümler sağlamaktadır.

Yurt dışı bağlantıları olan bir firma için İthalat veya ihracat sürecinin doğru biçimde yönetilmesi önemli bir konudur. Dış ticaret firmaları  Oden Lojistik çalışmalarıyla bütünleşen bir şekilde işlemler yapmaktadır. Yabancı dilde mail takibi gibi ayrıntılı faaliyetler gerçekleşmektedir.

Devlet Teşvik Desteği Araştırması Nedir?

Sektör özelliklerine göre bazı dönemlerde yurt içi firmaları devlet desteği alabilmektedir. Dış ticaret danışmanlığı kapsamında bu destekler araştırılarak en uygun proje hazırlığı tamamlanmaktadır. Devlet teşviki takibinde koşullarına göre sağlanmaktadır.

Lojistik Firması Belge Hazırlama & Gümrükte İlerleme İşlemleri

Dış ticaret lojistik faaliyetlerinin en önemli kısımlarından biri gümrük ve belge aşamalarıdır Gümrük sırasında ilerleme takibi, belgelerin hazırlanması gibi ihtiyaçlarda danışmanlık en önemli bölüm olmaktadır.

Lojistik Firması Güncellemeleri

Uluslararası lojistik deneyimi esnasında küresel etkileri olan savaş, salgın durumları güncel bilgilere olan ihtiyacı gerektirmektedir. Etkili bir danışmanlık faaliyeti için dış ticaretin sorunsuz sağlanacağı bir zemin araştırması ihtiyacı vardır.

Uluslararası Risk Analizi

Gelişimi riskle devam eden firmalar için doğru analiz gerekmektedir. Uluslararası düzeyde danışmanlıkta dış politikaları etkileyen ekonomik gelişmeler öne çıkmaktadır.
Oden Lojistik https://www.odenlojistik.com/dis-ticaret-danismanligi adresi üzerinden hizmetlere dair daha geniş kapsamlı bilgi alınabilir. Her sektörün temel ihtiyacı lojistik olduğu için dış ticaret firmaları konusunda detaylı bilgilendirme talep edilebilir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir