Türk Futbol Tarihinin Son Hafta Şampiyonlukları

Türk futbol ligleri özellikle son haftalarda büyük heyecana sahip oluyor işte sizlere Türk futbol tarihinin son hafta şampiyonlukları listemiz.

Türk futbol tarihinin son hafta şampiyonlukları özellikle derbiler açısından büyük heyecana neden oluyor geçtiğimiz sezon Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe arasında ki büyük heyecan Beşiktaş’ın şampiyonluğu alması ile son bulmuştu. Peki bu sezondan önce son haftalarda yaşanan şampiyonluk heyecanı nelerdi işte listemiz.

Beşiktaş ve Fenerbahçe Kıyasıya Şampiyonluk Yarışı

1984-85 sezonu her iki takım arasında kıyasıya şampiyonluk yarışına girdiği yıllar. Bu yıllarda her iki takımda ligin son 2 haftasına kadar hata yapmadan ligi 50 puanla bitiriyor. Ancak Beşiktaş’a göre +10 gol averajı bulunan Fenerbahçe bu sezonda şampiyonluğunu ilan ediyor. Bu durum averajla şampiyon olan ilk sezon olarak tarihe geçiyor.

Beşiktaş ve Galatasaray Arasında Şampiyonluk Yarışı

1985-86 sezonu da yine farklı bir şampiyonluk yarışına neden oluyor bu sezon bir önceki yıl şampiyonluğu averaj ile kaçıran Beşiktaş şampiyonluk yarışına bu sefer de diğer rakibi Galatasaray ile giriyor ligin son beş haftasına kadar iki takımda herhangi bir hata yapmıyor iki takımda ligi 56 puanla bitirse de Beşiktaş +7 averajlar şampiyon oluyor. İşin ilginç tarafı namağlup olmasına rağmen aldığı berberlikler sonucu Galatasaray ligi ikinci sırada tamamlıyor.

Fenerbahçe ve Trabzonspor Arasında Şampiyonluk Yarışı

1995-96 sezonunda Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında son haftalara kadar bir şampiyonluk yarışı sürüyor bu yıllarda ligin son iki haftasına kadar şampiyonluk yarışını başarılı bir şekilde sürdüren Trabzonspor, Vanspor’a ve Fenerbahçe’ye kendi evinde yenilince iki puan farkla şampiyonluğu kaçırıyor.

Fenerbahçe ve Galatasaray Arasında Şampiyonluk Yarışı

İki ezeli rakip olan Fenerbahçe ve Galatasaray da 2005-06 sezonu açısından unutulmayacak şampiyonluk yaşanıyor ligin son haftasına kadar lider olan Fenerbahçe bu son haftada Denizlispor ile 1-1 berabere kalarak Galatasaray’ın şampiyon olmasının önüne geçemiyor.

Fenerbahçe ve Trabzonspor Arasında Şampiyonluk Yarışı

2011-12 sezonunda da Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında ki şampiyonluk yarışında son haftaya aynı puanlarla giriyor fakat ikili averaj sayesinde Fenerbahçe şampiyon oluyor.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir