Bronzlaştıran Yiyecekler Neler ?

Bronz bir tene sağlıklı yiyeceklerle de sahip olabilirsiniz. Kısa sürede beslenmenize bazı gıdaları ekleyerek daha hızlı şekilde bronzlaşmak mümkündür. Cildi bronzlaştıran gıdalar içerisinde melanin oranı yüksek yiyecekler sayılır. A vitamini yüksek olan gıdaları yaz boyunca tüketirseniz daha hızlı bronz bir tene sahip olursunuz.

bronz ten

bronz ten

Cildinizi Yiyeceklerle Bronzlaştırabilirsiniz

Cilt dokusu belirli gıdalardan özellikle yaz aylarında tüketildiği zaman cildin dokusuna renk verir. Kavun, karoten içerdiği için cildi bronz yapan gıdalara öncülük eder. Cildi Bronzlaştıran gıdalar farklı vitaminleri sizlere sağlarken cildin bronzlaşmasında da etkili rol oynar. Karpuz, C vitamini içerir. Yüksek oranda potasyum zengini kayısıyı yaz ayında taze olarak tüketebilirsiniz.

Bronzlaştıran gıdaların vitamin oranları da yüksektir. Peynir, ıspanak özellikle tüketilmesi gereklidir. Şeftali, yazın ishale karşı koruyucu etki yapar. Havuç bronzlaştıran yiyecekler içerisinde önemli etkiye sahiptir. E vitamini yüksek yiyecekleri almanız ya da vitamin hapı olarak kullanmanız da gereklidir. Sofralarınızdan yaz ayı boyunca zeytinyağını eksik etmeyin. Bronzlaştırıcı gıdalar özellikle sizlerin kısa sürede güzel bir tene sahip olmanızı sağlayacaktır.

havuç

havuç

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir