Doğum Fotoğrafçılarında Ne Gibi Özellikler Aranmalı?

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık hamile kadınların doğum yaptıkları anlarda da pek çok farklı imkandan yararlanılabiliyor. Yararlanılan bu teknolojilerin arasında ise fotoğraf teknolojileri yer alıyor. Doğum fotoğrafçılığı alanında kendisini geliştirmiş olan pek çok kişi mevcut olmasına rağmen ise Türkiye’de bu işi doğal olarak yapabilen kişilerin sayısı maalesef oldukça az oluyor.

doğum fotoğrafçısı ücretleri

doğum fotoğrafçısı ücretleri

Dünyaya gelecek en değerli varlığı olan bebeğinin fotoğraflarını doğum fotoğrafçısı ücretleri ile çalışarak çektirmek ve ölümsüzleştirmek isteyen çiftlerin akıllarında ise pek çok farklı soru işareti yer alıyor. İyi bir doğum fotoğrafçısı ile çalışmak istiyorsanız öncelikle kişilerin yeterli donanıma ve tecrübeye sahip olup olmadıklarını öğrenmeniz gerekiyor. Hastane ortamına ve doğum gibi titizlikle yaklaşılması gereken hassas bir konuya karşı ne kadar duyarlı ve bilgili yaklaştığını mutlaka tespit etmeniz gerekiyor.

Tecrübe ve Profesyonellik

Doğum fotoğrafçısı ücretleri, doğum esnasında nerede duracakları, nerede durmayacakları, steril ortamların nereler olduğu, hangi anlar fotoğrafın çekileceği ve hangi teknikler kullanılarak çekileceğini profesyonel bir şekilde bilmesi gerekiyor. Tecrübesiz doğum fotoğrafçıları ile çalıştığınız zaman en basit örneği ile yanlış basılacak bir fotoğraf makinesi flash özelliği sebebiyle bebeğinizin gözlerinde büyük bir hasar bile meydana gelebilir.

doğum fotoğrafçısı

doğum fotoğrafçısı

7 gün 24 saat boyunca ulaşılabilir olmaları ise aramanız gereken bir diğer özellik olmalı. Doğumun hangi saat ve dakika olacağını tam olarak bilmediğiniz için doğuma ait olan tüm özel anların fotoğraflanabilmesi adına tam vaktinde yanınızda olabilecek bir doğum fotoğrafçısına ihtiyacınız olacak. Doğum fotoğrafçılığı ve çekilen örnek doğum fotoğrafları için http://www.gebelikveannelik.com/dogum-fotografcisi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir