Modada Yaz Hiç Bitmiyor

Yaz bitti diyoruz ama moda dünyasında hiç bitmiyor. Dergiler ve magazin ekleri çoktan 2016 yazının trendlerini yayınlamaya başladılar. Bu yazılanlara topluca bir göz gezdirirsek vardığımız sonuçlar şöyle. Tasarımcılar güçlü omuz ve kollar üstüne çalışmışlar.

püskül modası

püskül modası

Volümlü kollar – nostaljik ve geçmişten gelen esintiler – pembe ve tonları – olmazsa olmaz çiçek desenleri yani floral detaylar –  siyah ile beyazın uyumunu sağlayan monokrom tasarımlar –  el emeği göz nuru danteller, tığlar, kroşeler –  zıt motiflerin ve renklerin ahengi yani blok desenler – bitmeyen romantik esintiler ve bunun sonunda Kraliçe Victorya dönemine benzeyen elbiseler –  fırfır ve püsküller –  cut out yani pencereli ve tokalı kesimler – parlak renkler ve ışıltılı bir hava gelecek yılın yaz modasının ana çizgileri.

Ya Sonbahar Modası

Birkaç ay öne gelip sonbahar kış modasında durum ne derseniz onun da cevabı hemen veriliyor. Deri ve süet ürünler, kabanlar, bomber ceketler, ipek gömlekler anahtar parçalar olarak dolaplarda yer alacaklar. Sadelikten ödün vermeyen bir anlayış içinde modacılar.

süet modası

süet modası

Süet tasarımlardan başka kadifenin asil görünüşü de tasarımlarda görülüyor. Yumuşak, romantik ve ışıltılı dokusuyla kadife hem giyimde hem de aksesuarlarda sık sık kullanılıyor. Kadife aslında kombini zor ve riskli bir kumaş. Üstelik bedeni kalın gösterme tehlikesi taşıyor. Ama gene de ceket, etek gibi tek parça halinde kullanıp sıcaklığını hissedebilirsiniz.

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir