Unutmamız Gereken Bazı Güzellik Tabularımız

Çoğu kadının kendine göre bazı güzellik kuralları vardır. Bunlar sürekli uygulanan işlemler olduğu için kolay kolay vazgeçilemez. Mesela bazı kadınlar kendisine sadece ve sadece siyah kaleminin yakıştığına inanır ve başka renk asla kullanmaz. Veyahut tek renk fark kullanır. Bunun gibi bazı uygulamalar zamanla tabulaşır. Öyle ki bazen kendimi güzelleştirelim derken çirkinleştirebiliyoruz. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucular için unutmanız ve yıkmanız gereken bazı tabulardan söz ettik, mutlaka okumalısınız.

makyaj yaparken güzelliğe dikkat

makyaj yaparken güzelliğe dikkat

Güzelleşelim Derken Çirkinleşmeyin

Makyaj yaparken kadınların genelinin yaptığı hata her bölgede abartı uygulamak oluyor. Ama unutmamanız gereken önemli bir nokta var ki makyajınız sadece belli bir noktada baskın olmalı. Dudaklarda baskın bir renk varsa gözler asla çok yoğun olmamalıdır. Bazı kadınlar ışıltıyı parıltıyı çok sever. Ama siz okuyucularımızı bu konuda uyarıyoruz. Günlük makyaj da sim ve ışıltı kullanmamalısınız. Gündüz makyajında da aynı şey geçerli unutmayın.

doğal ve güzel makyaj

doğal ve güzel makyaj

Renkli far konusunda çoğu kadın cesaretsiz. Denemekten kaçınmayın. Belki de yıllardır kullanmadığınız bu renkler çok hoşunuza gidecek.  Kaşlar konusuna gelirsek her kadın o sezon trenlerine göre kaş şekli yaptırıyor. Ama biz sizlere daha çok kaşlarınızı belli bir şekle sokmaktan ziyade toplatıp doğal bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Pembe ya da mor göz farından hasta gösterir diye çoğu kadın kaçmıştır. Ama kagve ya da bronz ile karıştırarak kullanırsanız hiçbir rengin veremediği etkiyi verebilir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir