Maket Oyuncaklar Çocuğunuzun Zekâsını Güçlendirir

Çocuğunuz en çok hangi tür oyuncaklarla oynamaktan hoşlanıyor? Çocuğunuz kız ise bebeklerle, minyatür ev modelleriyle oynamaktan daha fazla keyif alır. Erkek ise, arabalar, uçaklar v.s. gibi seçenekler onu mutlu eder. Peki ya büyüdükçe artık aynı tür oyuncaklarla oynamaktan zevk almamaya başlarsa, farklı arayışlar içerisine girerse ne yapacağınızı hiç düşündünüz mü?

maket

maket

Böyle durumlarda ona ilgisini çekecek yeni alternatifler sunabilirsiniz. Mesela maket uçak, maket ev ya da maketten bir şehir inşa etmek gibi. Bu kulağa son derece cazip geliyor hatta bunu ilginç kılansa bu tür oyuncakların üst yaş limitinin olmaması. Yani oyuna siz de dâhilsiniz ve bu durum çocuğunuzun çok hoşuna gidecek.

maket oyuncak

maket oyuncak

Neden Çocuğunuza Maket Oyuncak Almalısınız?

Maket oyuncakların bir çalışma ve hangi parçaların hangileri ile uyumlu olduğu konusunda bir araştırma süreci olduğu için çocuğunuz bu süreçte düşünmeye yeteneğiniz geliştirecektir.

maket oyuncaklar

maket oyuncaklar

Çözüm getirmek için üzerine düşündükçe bu durum onun zekasını da olumlu yönde etkileyecek ve zamanla daha hızlı düşünme ve hızlı karar alma güdüsünü geliştirecektir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir