Hollywood Diyeti Nedir?

Fazla kilolarından şikayetçi olan kişilerin en çok karşılaştıkları sorun, hangi diyet programını uygulamaları gerektiğini bilmemeleridir. Piyasada ve özellikle de internet üzerinde yüzlerce çeşit diyet programı yer almaktadır. Bu da insanların kafasını bir hayli karıştırmaktadır. Kilo vermek isteyen kişilerin uygulayabileceği diyetlerden bir tanesi de Hollywood Diyeti’dir.

Hollywood Diyeti Nedir? 

Hollywood Diyeti Dünya çapında en hızlı kilo verdiren diyet programı olarak bilinmektedir. Bu diyet programı, adını bu yöntemi kullanarak fazla kilolarından kurtulan Hollywood yıldızlarından almaktadır. Kişiler bu diyet programını uygulayarak çok kısa sürede istedikleri kiloya ulaşabilmektedir. Özellikle yaz aylarında fit bir görünüme kavuşmak isteyenler için ideal bir diyet programıdır. Bu diyet programında gün içerisinde alınan kalori miktarının 1400 ila 1500 kalori arasında olması hedeflenmektedir. Etkili bir sonuç alabilmek için bu diyetin en az 1,5 – 2 ay kadar uygulanması gerekmektedir.

Hollywood Diyeti’nde Uygulanması Gerekenler

Hollywood Diyeti yapan kişilerin bu süreçte şeker, un, yağ, kırmızı et gibi ürünleri tüketmesi kesinlikle yasaktır. Aksi takdirde günlük hedeflenen kalori miktarında kalmak pek mümkün değildir.

Bu diyet programı ile birlikte gün içerisindeki en son öğünün akşam saat 6’yı geçmemesi gerekmektedir. Bu saatten sonra tüketilen besinler vücutta yakılması daha uzun sürmektedir.

Bu diyetle birlikte her gün düzenli olarak egzersiz yapılması gerekmektedir. Bu da sizin kilo vermeniz son derece faydalı olmaktadır.

Hollywood Diyeti Nasıl Yapılır? 

Hollywood Diyeti’nde ilk gün sadece sıvı tüketimi yapılmaktadır. Su, meyve suyu, bitki çayı, detoks karışımları gibi sıvı besinler ile detoks yapılarak vücuttaki toksinlerin ve ödemin atılması hedeflenmektedir. Ayrıca her haftanın ilk günü bu yöntem uygulanarak düzenli olarak detoks uygulanması gerekmektedir.

Hollywood Diyeti ‘nin ikinci gününde ise yine ilk günde olduğu gibi sıvı besinler tüketilerek detoks işlemine devam edilmektedir.

İlk iki günlük detoksun ardından üçüncü günde normal besinler tüketilmeye başlanmaktadır. Bu günde güne öncelikle sağlıklı bir kahvaltı ile başlanır. Kahvaltıda salata, peynir, domates, haşlanmış yumurta gibi besinlerin tüketilmesi önerilmektedir. Bunların yanı sıra 1 adet çavdar veya tam buğday unlu ekmekte tüketilebilir. Bir sonraki öğün olan öğle yemeğinde ise mutlaka düşük kalorili bir salata tercih edilmelidir. Akşam yemeğinde ise ızgara tavuk veya balık, yanında ise fırında sebze tüketilmelidir. Bu şekilde düşük kalorili bir beslenme programı olmalıdır.

Diyetin dördüncü gününde ise yine birinci günde olduğu gibi kahvaltıda salata, domates, roka, peynir ve haşlanmış yumurta tercih edilebilir. Fakat dördüncü günde akşam yemeği ilk güne göre farklılık göstermektedir. Dördüncü günde hem öğle yemeğinde hem de akşam yemeğinde düşük kalorili birer salata tüketilmelidir. Ara öğünlerde bitki çayı tercih edilebilir.

Beşinci günde yine düşük kalorili bir kahvaltı, salata ağırlıklı bir öğle yemeği ve akşam yemeği olmalıdır. Bu beş günlük programın, en az 1 ay boyunca tekrar ederek devam etmesi gerekmektedir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir