Papağanlar Neyle Beslenir

Evcil papağan yemi için en iyi yiyecekler taze sebzeler, meyveler, peletler veya tohumlardır. Vahşi doğada, papağan diyeti önemli ölçüde değişebilir ve meyve ve meyve tohumları, fındık, çiçek ve mısır bulabildikleri yerde yemeyi severler. Hazır papağan yemi bu anlamda çok uygundur çünkü üretici firmalarca en besleyici gıda maddeleriyle hazırlanır. Online olarak kolayca da sipariş verebilirsiniz.

Papağanlar genel anlamda kuru yemiş severler. Özellikle fındık ve fıstık favorileridir. Sultan papağanlarının ana gıdası daha çok çekirdektir. Baklagiller gibi, fındıklarda protein yüklüdür, ancak yağ oranı da yüksektir. Kuşunuzu her türlü tuzsuz fındık ve fıstıkla besleyebilirsiniz, ancak aktiviteye bağlı olarak günde birkaç kereden fazla vermeseniz iyi olur. Hazır papağan yemi için böyle bir sınırlama yoktur.

Sağlık İçin Hazır Papağan Yemi

Unutmayın ki papağanlar yaşlandıkça uçmaktan daha çok yürüyerek gezerler. Gençliklerinde bolca uçtukları için yedikleri yağlı yiyeceklerin pek zararı olmaz çünkü aldıkları kalorileri fazla yakarlar. Ama uçmayı bırakmaları yaşlanmaya başlamalarının dönüm noktası olur. Yağlı gıdalardan aldıkları kaloriler iç organlarında depolanır.

Ömürlerinin sonuna doğru özellikle karaciğer ve kalp gibi organ yağlanmaları kuşunuzun vefat sebebi haline gelir. Bu kaçınılmaz sondur. Tamda bu sebeple az yağlı sağlıklı beslenme onlar için günden güne daha da önem arz eder. Ama yağı tam olarak kesmenizde akıllıca olmaz. Çünkü ciltleri ve tüy yapıları için yağ vazgeçilmez öneme sahiptir. Peki, bu işin içerisinden nasıl çıkılır? Size fazla düşünmenizi gerektirmeyecek en kolay yolu yine hazır papağan yemi sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken bu nadide canlılar için internetten kaliteli bir papağan yemi sipariş vermektir. Böylece tüm sorunlar ortadan kalkarak sağlıklı uzun bir ömür kuşunuzu bekliyor olacaktır.

Sultan Papağanı Nasıl Beslenir?

En çok beslenen türlerden olan sultan papağanı yemi farklı değildir ve diyetinin uygun olması gerekir. Herhangi bir meyve ve sebze denenebilir. Sultan papağanı yemi anlamında favori gıda genellikle tuzsuz çekirdek olmaktadır. Bu kuşlar çekirdeğe asla hayı diyemezler. Önemli olan severek yemesidir. Sadece yağ ve şeker nedeniyle çok fazla püre veya haşlanmış meyveden kaçınılmalıdır. Sultan papağanı yemi olarak az miktarda hayvansal protein verilmesi genellikle kabul edilir. Bazı veterinerler yumurtaları yasaklayacak; diğerleri onaylayacaktır. Tereddütte kalmamak için en iyi yol online sultan papağanı yemi sipariş vermek ve güven içerisinde sağlıklı beslenmesini sağlamaktır.

Cennet Papağanı Nasıl Beslenir?

Kuşunuza verdiğiniz meyve yüzdesi, türe bağlı olacaktır. Meyveler yüksek şeker içeriği barındırdığı için sebzelerin meyvelerden çok daha iyi olup olmadığı konusundaki tartışmalar vardır. Söz konusu cennet papağanı yemi ise diyetin en az% 40’ının taze bileşenlerden oluşmasını sağlayın. Mümkün olan yerlerde organik ürünler deneyebilirsiniz.

Veterinerler genellikle cennet papağanı yemi tavsiye der. Onların görüşü, profesyonel olmayan bakıcıların eklenen her vitamin ve mineral ile kolayca iyi bir diyet oluşturamayacaklarıdır. Haksız da sayılmazlar çünkü cennet papağanları narin kuşlardır ve bu yüzden diyetleri hassas şekilde ayarlanmalıdır. Ayrıca onları meyve sebzeye alıştırırsanız asla hazır cennet papağanı yemi yemeye ikna edemeyebilirsiniz. Fakat unutmayın ki esas sağlıklı olan uzman ekiplerce hazırlanmış olandır ve bu yüzden ilk tercihiniz cennet papağanı yemi olmalıdır.

Jako Papağanı Nasıl Beslenir?

Jako papağanı türünün en çok bilinen ve konuşma yeteneği sayesinde aynı zamanda en popüler olan çeşididir. Bu yüzden jako papağanı yemi dikkatli hazırlanmalıdır. Jacolar meyve ve sebzeleri çok severler. Küçük tahıllardan pek hoşlanmayıp daha çok fıstık çeşitlerinden çeşitli vitamin ve mineralleri sağlarlar. Ama yağ oranı yüksektir. Kuşunuzu beslediğiniz tüm ürünleri her zaman iyice yıkamalı ve mümkün olduğunca organik ürünler satın almalısınız.

Hazır jako papağanı yemi de tercihleri doğrultusunda hazırlanmıştır. İri kavrulmuş tahıllar ile fıstık çeşitleri açısından oldukça zengindir. Aralara kurutulmuş meyve ve sebzeler eklenerek jako papağanı yemi daha sağlıklı hale getirilmiştir. Tabi tüm bunlar eklenirken kuşunuzun mineral dengesini takviye edici sodyum, potasyum, kalsiyum, fosfor ve magnezyum gibi eser elementlerle de takviye edilmiştir. Bu değerli kuşları beslemek için tereddütte kalmadan hazır jako papağanı yemi kullanabilirsiniz.

Ürünler için https://www.petmarketburada.com/kategori/papagan-yemi tıklayın

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir