Para Nasıl Daha Hızlı Biriktirilir?

Günümüzde çoğu insan aylık elde ettiği kazanç ile evini geçindirmenin planlarını yapıyor. Gelir seviyesi düşük olan kişiler ise daha rahat koşullarda yaşayabilmek için pek çok farklı harcamayı kısmaya çalışıyor. Bu noktada para biriktirmek isteyenlerin ise bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekiyor.

Para biriktirmek için ilk olarak harcamalarınızı sınırlandırmanız ve azaltmanız gerekiyor. Para biriktirmenin bir yaşam tarzı olduğunu algılamanız işinizi daha da kolaylaştırmanızı sağlayacaktır. Para biriktirmek istiyorsanız ilk önce aylık gelirinizin bir kısmını her zaman düzenli olarak kenara ayırmanız ve o ayırdığınız parayı unutmanız gerekiyor.

birikim

birikim

Elinize toplu şekilde para geçiyor ise paranın bir kısmını kenara ayırdıktan sonra bu parayı farklı bir banka hesabına aktarmayı da deneyebilirsiniz. Birikim yaptığınız hesabınızdaki paraya ise her ne olursa olsun dokunmamanız gereklidir.

Bozuk Paraları da Biriktirin

Para biriktirmeyi biraz daha hızlandırmak istiyorsanız gün içerisinde elinize geçen bozuk paraları kenara atarak biriktirmeyi deneyebilirsiniz. Para üstü olarak aldığınız tüm madeni paraları bir kumbarada toplayın ve her ayın sonunda saydıktan sonra bütün bir hale getirerek banka hesabınıza aktarın.

para biriktirme yolları

para biriktirme yolları

Bozuk paraların 1 ay içerisinde tatmin edici bir rakama ulaştığını düşünmüyorsanız 1 ay daha bekleterek bu şekilde bankaya aktarmayı deneyin. Ayrıca para biriktirmek istiyorsanız ilk iş olarak kredi kartı kullanımını sınırlamanız ya da tamamen sonlandırmanız gerektiğini de unutmayın.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir