Doğal Yöntemlerle Topuk Çatlaklarına Son

Zamanla topuklarınızda kalınlaşma ve çatlaklar görülebilir. İleri derecede kanamalar dahi görülen rahatsızlık çeşidinin önlemini baştan alabilirsiniz. Topuk çatlağına çözüm yollarında önemli etken ölü derinin temizlenmesi. Özel tabanlı terliklerin tercih edilmesi de gerekir. Yüksek topukluların uzun süre giyilmesi tabanları olumsuz etkiler.

topuk

topuk

Bitkisel Yollardan Topuk Çatlaklarına Çözüm

Vazelin topuklarınızı yumuşatır. Her gece sürebilirsiniz. Limon kabuğu da aynı şekilde topukların yumuşamasını sağlar. Buğday ve kayısı yağını her gece taban kısmınıza sürün ve üzerine çorap giyerek yatın. Sabah yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Duş sonrası mutlaka krem sürün.

topuk çatlağı

topuk çatlağı

Vazelin sürdükten sonra naylonu keserek topuk kısmınıza sarın. Üzerine çorabınızı giyin. Naylon ve vazelin topuklarınızın yumuşacık olmasını sağlar. Ayaklarınıza her gün krem sürebilirsiniz. Ölü derinizi temizledikten sonra mutlaka krem uygulayın. Terleten ayakkabılardan kaçının. Ponza taşları ile ölü deriyi yok edebilirsiniz. Özellikle duştan sonra ayak tabanı yumuşar. Tüm işlemlerinizi duş sonrası etmeniz gerekir. Geceleri yatmadan önce bol vazelin sürdüğünüz zaman sabah etkisini hemen görürsünüz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir