İş Başvurusu Hatalarınız

İş başvurunuzun başarılı olması ve iyi bir pozisyon için öncelikle kusursuz bir öz geçmiş hazırlamanız gerekiyor. Bununla birlikte başvurunuzu her bakımdan doğru olarak yapmaya dikkat etmelisiniz. Aldığınız eğitim alanına ve kariyerinize uygun birçok iş ilanına başvuru yaptığınız halde şirketler tarafından size dönüş yapılmıyor ve olumlu yanıt alamıyorsanız öz geçmişinizi ayrıntılarıyla gözden geçirmelisiniz. Çünkü öz geçmiş ve işe başvuru hataları iş bulma şansınızın büyük oranda azalmasına sebep olur.

iş başvurusu

iş başvurusu

Sıkça Görülen Öz Geçmiş Hataları

Eğitim ve deneyim bilgilerinizle aynı alanda olmayan bir işe başvurduğunuz taktirde büyük ihtimalle olumlu yanıt alamazsınız. Bu nedenle size hitap eden iş alanlarına yoğunlaşmalısınız. Önceki işlerinizle ilgili detaylı bilgiye yer vermemeniz bir hata olur.

iş görüşmesi

iş görüşmesi

İşlere giriş çıkış tarihlerini eksiksiz olarak yazmalı ve hatta stajlarınızda dahi tam olarak ne yaptığınıza öz geçmişinizde yer vermelisiniz. Yazım hataları, eksik cep telefonu numarası, yanlış e-posta adresi öz geçmişte en sık görülen hatalar arasındadır. Bunlara mutlaka dikkat edin çünkü iyi bir iş pozisyonu başvurusunda her detay dikkate alınır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir