Günlük Makyaj Önerileri

Her sabah erkenden uyanıp gitmek zorunda olduğunuz bir işiniz mi var? Her ne kadar erken uyanmak sizin için güne tatsız başlama sebebi olsa da, ofise gittiğinizde tüm gözleri üzerinize çekmek için kendinize biraz özen göstermeniz gerekir. Elbette takma kirpiklerden, simli farlardan, allı pullu rujları kullanmaktan bahsetmiyoruz. Gün içerisinde doğal güzelliğinizi ortaya çıkaracak bir makyaj yeterli olacaktır. Bunları gece için kullanmanızı öneriyoruz.

doğal makyaj

doğal makyaj

Günlük Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle bilinmesi gereken ilk şey makyaja başlamadan önce cildi buna hazırlamanın gerektiğidir. Yüzünüzü yıkayın ve uykunun tüm izlerini yüzünüzden sildikten sonra bir tonik uygulaması yapın. Fondöteniniz günlük makyaj için ince olmalıdır. Parmak uçlarınızla, hafif uygulamalar yaparak bir kat fondöten sürebilirsiniz. Eğer eyeliner konusunda ustalaşmış durumdaysanız, fazla zamanınızı almadan eyeliner uygulaması yapabilirsiniz. Sabah hazırlığı sırasında buna çok zaman harcamak istemiyorsanız göz kalemi kullanmak da işinizi kolaylaştırabilir.

günlük makyaj

günlük makyaj

Gözlerinizde hafif beyaza yakın ve gri tonlarında far kullanabilirsiniz. Eğer gözlerinizi daha fazla ön plana çıkarmak istiyorsanız altına ve üstüne beyaz ya da pudra rengi bir kalem sürebilirsiniz. Rimel uygulamasını da abartmamaya dikkat etmek gerekir. Ayrıca allık seçimini de şeftali tonlarında yapmak öneriliyor. Gülümseyin ve elmacık kemiklerinizin üzerine gelecek şekilde allığınızı uygulayın. Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz allık yönünü şakaklara doğru ayarlamalısınız. İnce ve uzun bir yüze sahipseniz, kulak hizasında yönlendirmeniz yüzünüzü daha oval göstermenize olanak sağlayacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir