Yaz Makyajı İçin Öneriler

Makyaj yapmak, yaz mevsiminde ne kadar zor ve bunaltıcı gibi görünse de hiçbir kadının bundan vazgeçemeyeceği kesin. Bir kadını kadın yapan en önemli şeylerden biri olmasından dolayı moda dünyası tarafından da oldukça önemsenen bir konu olan makyaj için her sene farklı bir trend belirleniyor.

yaz makyajı

yaz makyajı

Bu senenin trendleri ise, önceki yıllara göre oldukça hem göz alıcı hem de doğal bir çizgi belirlerken, aynı zamanda çılgın bir hava estirecek gibi de görünüyor.

Işıl Işıl Bir Yaz Makyajı

Bu yazın makyaj trendleri arasında en dikkat çeken kısım parlak renkler olacak. Dudaklar, farlar ve göz kalemleri ışıl ışıl bir görünüm kazanırken, gündüz makyajında daha sakin ve açık tonlar kullanılacak. Akşam makyajlarında ise, parlak ve buğulu göz makyajıyla bordo ve kırmızı tonlarında rujlar ön plana çıkacak.
Bu senenin en ilgi çekici makyaj trendlerinden bir diğeri de bb ya da cc kremler yardımıyla yüze aydınlık bir hava verilmesi ve dudaklarda hafif bir parlatıcı ya da nemlendirici kullanılarak sanki hiç makyaj yokmuşçasına doğal bir görünüm verilmesi. Bu tarz makyajı en çok sabah kahvaltısında bir yere giderken ya da yazın sıcak günlerinde soğuk bir şeyler içmeye gittiğinizde uygulayabilirsiniz.

makyaj yapmak
Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir