Erkekler İçin Zayıflama Yöntemleri

Genellikle zayıflamak ve forma girmek dendiğinde pek çok insanın aklına gelen şey bikinilerin içinde istedikleri gibi görünmeyen kadınlar olsa da, erkekler için de zayıflama ve forma girme oldukça önemli bir konudur. Diyet ve egzersizler özellikle kadınlara yönelik hazırlanıyor ama erkeklerin de pratik olarak uygulayabileceği diyet programları ve zayıflama yöntemleri mevcuttur.

zayıflama yöntemleri

zayıflama yöntemleri

Erkeklerin bu konuda kadınların sahip olmadığı bir avantajı var. Metabolizmaları kadınlara oranla daha hızlı çalıştığı için erkekler kadınlara göre daha hızlı kilo verebiliyorlar. Ancak bu iki yönlü bir skala olduğu için, aynı şekilde daha hızlı şekilde kilo alıyorlar.

zayıflama yöntemleri

zayıflama yöntemleri

Ayrıca alkol de önemli bir konu. İnsan vücudu alkolü toksin olarak değerlendirdiği için, alkol alındığında vücudun ilk tepkisi ondan yararlanmak olur. Bu da fazladan yağ yüklenmesine ve yağ yakımının yavaşlamasına neden oluyor. Burada anahtar nokta ölçülü olmak. Gün içinde alınan kalorilerin de yakılmasını zorlaştırdığı için, dikkatli olmakta yarar var.

Nasıl kilo vermeli?

Kalori saymak yerine, çiğnemeleri saymak gibi bir öneriyle geliyor uzmanlar. Çünkü genellikle erkekler hızlı ve az çiğneyerek yemek yedikleri için aldıkları kalori miktarı fazla oluyor doğal olarak. Lokmaları çiğneme süresini uzatmak ve çiğneme sayısını arttırmak, yeme sürecini uzatmak çok önemli çünkü bu süre içerisinde beyin yemek yeme sinyalini alıyor ve tokluk hissini fazla yemeden salgılayabiliyor.

zayıflama yöntemleri

zayıflama yöntemleri

Tokluk hissinin en büyük düşmanı ise, televizyon karşısında yenilen yemekler. Dikkatin televizyonda olması, hem yenilen yemeğe olan dikkati dağıttığı için kontrolsüz ve fazla yemeğe, hem de yavaş ve uzun aralıklarla yendiği içi kalori artırımına neden oluyor. Bunu engellemek için, sofrada oturarak yemek ve mümkünse televizyon olmayan bir odada yemek yemek gerekiyor.

zayıflama yöntemleri

zayıflama yöntemleri

Son olarak, bütün bu zayıflama yöntemleri ile birlikte sporu da ihmal etmemeniz gerekiyor. Çünkü dikkatli beslenmenin yanı sıra, yediklerinize kullanılması için bir olanak da vermeniz gerekiyor. Bunun için düzenli sporun faydaları da saymakla bitmez.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir