Düşük Göz Kapaklı Kişiler İçin Göz Makyajı

Makyaj yapmak başlı başına bir sanattır. Dolayısıyla birçok püf noktası vardır. Bu püf noktalar dikkate alındığı ve makyaj adımları doğru bir şekilde atıldığı taktirde ortaya mükemmel sonuçlar çıkabilir. Bunun içinse, kadınların kendi yüz tipini ve buna uygun olan makyaj stlleriyle ilgili detayları bilmesi gerekir. Gözler ise, makyajın en önemli noktasıdır. Çünkü gözler, kişinin yüz hatlarını ortaya koyan ve güzelliğini ortaya çıkaran en önemli ayrıntıdır.

düşük göz kapağı

düşük göz kapağı

Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Makyaj yapmak, her ne kadar kadınlar için vazgeçilmez ve zevkli bir eylem olsa da düşük göz kapaklı kişiler ne yazık ki aynı hisleri paylaşamaz. Çünkü özellikle kullanılann farın tonları ne kadar güzel olursa olsun; far göz kapaklarında yalnızca çizgi halinde göründüğünden kişinin mutsuz olmasına sebep olur.

Düşük göz kapaklı kişiler, en çok kirpikleri göründüğü için rimel kullanımına özen göstermelidir. Bu yüzden rimel birkaç kat sürülmeli ve gözler bu şekilde ortaya çıkarılmalıdır.

göz makyajı

göz makyajı

Far seçiminde ise, mat olan tonlar tercih edilmelidir. Bu şekilde gözler daha derin bir görünüme kavuşur.

Dumanlı göz makyajı, bu tip göz şekli olanlara oldukça yakışan bir uygulamadır. Fakat bu uygulama yapılırken açıktan koyu renge olan geçiş, göz kapaklarından şakak tarafına doğru değil; kirpik dibinden yukarıya doğru dikey bir şekilde olmalıdır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir