Yaz Aylarında Nasıl Beslenmelisiniz?

Yaz aylarında havaların ısınması ile birlikte beslenme alışkanlıklarınıza da dikkat etmelisiniz. Bu tür sıcak havalarda yenebilecek ve size aşırı kilo aldırmayacak besinler arasında ise karpuz yer alıyor.

Sıcak günlerin vazgeçilmez besinleri arasında yer alan karpuz, serinletebilme etkisine ve susuzluğunuzu giderebilme etkisine sahip bir meyvedir. Karpuz yiyerek kendinizi serinletebilir ve vücudunuzu da temizleyebilirsiniz.

yaz aylarında fit olabilmek

Karpuz böbreklerdeki üre ve ürat tuzlarınının, kum ve taşların dışarıya atılmasını da sağlar. Diyet yapan kişilere de karpuz büyük porsiyonlar halinde tavsiye edilmektedir.

Sıvı Tüketimini Çoğaltın

Sıvı alımınızı yaz aylarında daha yüksek tutmalısınız. Kahve, çay ve kafein içerikli asitli içecekler yerine doğrudan su tüketmelisiniz. Günde 1.5 veya 2 litreye kadar su tüketmeniz durumunda günlük sıvı ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

zayıflama yolları

Su tüketiminin artması ise vücutta yer alan yağların daha hızlı yakılmasını sağlayacaktır. Toksinlerden arınmanızı da sağlayabilen su aynı zamanda diyet yapanlara da günde 2 litre miktarında uzman doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Eğer su içmeyi ihmal ediyor ya da gün içerisinde sürekli unutuyorsanız çalışma masanızdan su şişenizi eksik etmeyin.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir