Astrolog Nasıl Olunur? Astrolog Maaşları Ne Kadar?

Astrolog, halk arasında bilinen adı ile müneccim yıldız falı bakarak kişilerin gelecekleri hakkında kendi kanaatlerince yorum yapan kişilerdir. İnsanoğlunun var oluşundan beri sürekli tartışma konusu olan astroloji bilimi yıldız sisteminin hareketlerine göre insanların etkilenişlerini yorumlar.

Bazıları astroloji ile ilgilemezken bazı kişiler için astroloji çok önemlidir. Bu sebeple ülkemizde astrolog mesleğine de rağbet eden pek kişi bulunuyor. Hatta bu bilim dalını kabul eden kesim hayatlarındaki önemli kararları almadan önce mutlaka bir Astrolog tavsiyesi alırlar.

Astrolog Nedir?

Astrolog nedir? güneş sistemindeki yıldızların verdiği enerjinin insanlar üzerindeki gösterdiği etkileri inceleyen ve bazılarına göre bilim insanı olan kişilerdir. Astrologlar yıldızların insanların üzerindeki etkilere bakarak insanların gelecekteki yaşayacakları durumları hakkında yorumlarda bulunurlar.

 Astrolog Ne İş Yapar?

Eski cağlardan beri var olan astroloji bilimi, ne kadar tartışma konusu olsa, da pek çok kişi tarafından önemsenerek, astrologların kapısını aşındırıyor. Bazı kişiler tarafından falcılık olarak nitelendirilen Astrolog Mesleği, günümüzde çok kazandıran meslekler arasında yer almıştır.

Astrolog ne iş yapar? Konusuna değinecek olursak. Astrologlar kişilerin doğum tarihlerine denk gelen yıldızların hareketlerine bakarak, kişilerin bu etkilenmesi ile iyi ya da olumsuz neler yaşayacağının tahmininde bulunan kişilerdir. Astrologlar yıldızların yükselenlerine bakarak kişilerin önemli karar verme ve kararlarını erteleme hareketlerine yıldız falı ile yön verirler.

Astrolog Nasıl Olunur?

Astrolog nasıl olunur? Pek çok kişi tarafından merak edilen konulardandır. Aslında astrolog olmak için resmi bir eğitim bölümü yok. Ancak astrolog olmak için biraz gök cisimleri hakkında bilgi ve alaka biraz da yeteneğe bağlı bir meslek dalıdır. Bazı kişiler astrolog mesleğini sadece falcı olarak nitelendirse de, aslında için gerçeğinde bu meslek gerçek bilgilere dayanan bir tür bilim dalıdır. Astrolog olmak için öncelikle astroloji bilimi ile ilgili olmak gerekiyor. Astrologlar güneş cisimlerinden 12 burç ve 10 gezegen hakkında geniş bilgiye sahip olan kişilerdir. Astrologlar 10 gezegenin ve 12 burcun hareketlerini ve etkileşmesini yıllık, aylık, haftalık ve günlük olarak yorumlarlar.

Astrolog Olma Şartları Nelerdir?

Astrolog olma şartları arasında öncelik astroloji bilimi ile ilgili olmaktan geçiyor. Sonrasında astrolog olabilmek için güneş cisimlerinin hareketleri ve etkileri hakkında yorum yapabilecek kadar bilgi sahibi olmak gerekiyor. İyi bir astrolog olup bu meslekte ün kazanmak ve bu meslek diliminde yer edine bilmek için;

  • Çok çalışmak
  • Yıldızlara bakarak kişilerin karakterlerini okuyabilmek
  • Yıldızlar ile burçların hareket ve özelliklerini iyi bilmek
  • Yıldızlara bakarak gelecek hakkında yorum yapabilmek
  • Kişiler hakkında yaptıkları yorumların doğruluğunu kanıtlamak astrolog olmanın en büyük şartlardandır.

Astrolog Maaşları Ne Kadardır?

Bir Astrolog maaşı ne kadardır? Diye merak ediyorsanız, astrologlar aylık olarak sabit bir maaşla çalışmayan kişilerdir. Astrologlar çalıştıkları mekânlarda ve ya özel kendi ofislerinde seans fiyatlandırması ile para kazanırlar.

  • Kendini bu meslekte kanıtlamış ve ünlü olan bir astrolog bir seansta 10.000 TL kazanırken.
  • Henüz yolun başında olan acemi bir astrolog bir seansta 300 TL ile 500 TL arasında kazanç sağlayabilir.

Astrolog İş İmkânları Nelerdir?

Astrolog iş imkânları nelerdir? Sorusunun cevabı, aslında astrologların kendilerinde saklıdır. Şöyle ki astrologlar belirli bir iş yerine bağımlı olarak çalışmaz ve özel bir iş yerinede ihtiyaçları yoktur. Ancak ün kazanmış namı olan astrologlar iş yeri olarak kendilerine ait olan ofisler ve ofis dairelerde çalışarak mesleklerine bir değer katarlar. Astrolog mesleğinde yeni olan henüz isim yapamamış olan astrologlar ise internet üzerinden ve ya her hangi bir cafe ve çay bahçeleri gibi yerlerde kendilerini kanıtlamak için bu meslekte tutunmaya çalışırlar.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir