Pilates Eğitmenliği İlgili Her Şey

Pilates, tüm dünyada oldukça yaygınlaşmakta olan bu egzersizleri yapan kişiler tarafından son derece faydasının gördükleri belirtilmiştir. Pilates yapmadan önce pilates eğitmenliği ile ilgili her şeyi eksiksiz bir şekilde bilen ve bunu aktarabilen kişiler ile çalışmanız gerekmektedir.

Pilatesin insan vücuduna olan faydaları tartışmaya kapalı bir şekilde uzmanlar tarafından belirtilmiştir. Pilates ile yakından ilgilenen ve artık pilates eğitmenliği yapmak isteyen kişiler çeşitli kurslara katılarak sertifika sahibi olmakta ve eğitmenliğe başlayabilmektedir.

pilates eğitmenliği

pilates eğitmenliği

Peki, nedir pilates eğitmeni olabilmek için gerekli koşullar?

Pilatesi doğru anlamak ve aktarabilmek oldukça önemlidir. Eğitim sırasında kişilere verilen hareketler hemen yapılamayabilse de pilates eğitmen adayının bu hareketi karşısındaki kişiye son derece iyi bir şekilde aktarması gerekmektedir. Her eğitim farklılık gösterse de temel de kişinin öğrendiği hareketleri aktarabilme yeteneğine bağlı olarak sertifikası verilmektedir.

Pilates eğitmenliği konusunda oldukça başarılı bir kadro ile çalışan 21 Way Pilates Stüdyoları, bu konuda hem eğitmenleri ile hem de kişilere geniş bir egzersiz çalışma sahası sunmaktadır. Pilates ve pilates eğitmenliği hakkında bilgi almak isteyen herkes www.21waypilates.com adresini ziyaret edebilir ya da 21 Way Pilates Stüdyolarına gelerek birebir görüşmeler yapabilir.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.