Yedikleriniz Bebeğin Kaç Kiloda Doğacağını Gösterir

Bebeğin özellikle beklenilen kilodan aşağıda doğması, annenin yanlış beslenmesinin sonucu. Yediklerinizin bebeğin kilosuna etkisi fazladır.

yedikleriniz

yedikleriniz

Sağlıklı bir doğum zamanı 38- 42, haftaları arasındadır. 37, haftadan önce doğan bebeklere’ prematüre ‘ adı verilir. Tam zamanında doğan ancak 2Kg 500 Gr altında doğan bebekler ise düşük kilolu bebek denir.

Hamileyken Sağlıklı Beslenin Bebeğiniz Sağlıklı Doğsun

Annenin sağlıksız beslenmesi özelikle doğum sonrasında bebeğin yaşıtlarına göre düşük kilolu olmasına neden olur. Anne sağlığı iyi olduğu durumlarda ikiz ya da çoğul gebelik bekleniyorsa yer darlığı nedeniyle bebeklerin kilosu düşük olabilir. Rahimde miyom varsa bebek tek dahi olsa düşük kilolu doğar. Plasenta sorunu yaşanıyorsa bebek iyi beslenemez.

yediklerinizin bebeğe etkisi

yediklerinizin bebeğe etkisi

Annede bazı hastalıklar varsa, doğumdan önce tedavi edilmeli. Anne ve bebeğin sağlığı için ilk tedavi ve tanılar önemlidir. Kilosu düşük olan bebekler, iyi bir bakımla yaşıtlarına yaklaşır. Anne, hamileliği sırasında vitamin ve sebze ağırlıklı beslenmeli. Bebeğin sağlığı için önemli olan anne adayının yeterli beslenmesidir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir