Cildi Gençleştiren ve Bakımlı Gösteren Besinler

Cildinin pürüzsüz ve bakımlı olmasını isteyenler sadece cildi dıştan nemlendirmeyle olmayacağını bilirler. Doğru besinlerle cildi genç tutun ve ışıltıyı yakalayın. Yediklerinize dikkat ettiğiniz zaman cilt üzerinde etkisi hemen kendini belli eder.

cilt bakımı

cilt bakımı

Cilt Dostu Besinler

Akneniz varsa mutlaka koyu yapraklı sebzelere yönelin. Ispanak, karalahana tarzına sebzeler antioksidan içerdiklerinden cilt sorunlarını yok eder. Günde 1 yemek kaşığı zeytinyağı tüketmeye özen gösterin. Cilt gözeneklerini sıkılaştırır. Bol miktarda su tüketin. Su kırışıklıkları da yok eder.  Brokoli, A ve C vitamini içerdiği için cilt kanserine karşı sizi korur.

cilt maskesi

cilt maskesi

Kiraz, çilek ise kırışıklık karşıtı olarak bilinir. Yaşlanma etkilerini geciktirir. Somon balığını haftada 3 kez tüketin. Omega yağ asitleri bakımından zengin olduğu için kolejen yapıyı sağlam yapar. Fındık, balıkta bulunan vitaminleri sizlere sağlar. Günde 10 adet tüketmeniz önemli. Kavun ise cildin mat görünümünü yok eder. Soya sivilcelerle mücadele eden bir besin. Soya, E vitamini bakımından zengin olduğu için hücreleri yeniler. Havuç kırışıklık karşıtı. Yulaf ezmesi ise toksinlerden cildi arındırır.

 

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir