Yüz Konturleme ile Makyaj Mucizesi

Makyaj bayanların olmazsa olmazlarından biri. İşe giderken, dışarı çıkarkan, özel davetlere giderken özetle bir kadının her mutlu ve hoş anında yaptığı makyaj, kullanılabilecek bazı sihirli tekniklerle sizi çok daha güzel ve hoş gösterebilir.

Yüzünüzde çok kalın ya da ince; uzun ya da kısa; sivri ya da yuvarlak bulduğunuz bölgelerinizi yüz konturleme yardımıyla ideal seviyesine ulaştırarak harika bir makyaj uygulaması yapabilirsiniz.

doğal makyaj

doğal makyaj

Yüz Konturleme Nasıl Yapılır?

Makyaj ile yüzünüzü ideal yüz tipine ulaştırmak için kullanılan bir teknik olan yuz konturleme genel olarak oval olmayan yüz tiplerine uygulanan bir yöntemdir. Oval yüz tipi en ideal yüz tipi olduğundan dolayı yüz konturlemeye ihtiyaç duyulmaz.

Cilt tonunuzdan birkaç ton koyu bir fondöten, pudra ya da göz farı ile yapabileceğiniz konturleme işlemi yüzünüzde öne çıkarmak istediğini kısımları öne alırken arka plana atmak istediğiniz kısımları da geriye atıyor.

makyaj yapımı

makyaj yapımı

Örneğin burnunuzu daha ince göstermek için burun kenarlarınıza bir fırça yardımıyla yukardan aşağı doğru şerit indirin ve daha sonra bunu burun kenarlarınıza doğru yedirin. Burnunuzun çok daha ince ve hoş durduğunu gözlemleyeceksiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir