Sinüzitten Korunmanın Yolları

 Birçok kişide bulunan sinüzit rahatsızlığının ana nedeni yazın klimalar ve kışın soğuk algınlığı olarak söyleyebiliriz. Klimaların havayı kurutması nedeniyle klimalarla fazla haşır neşir olan insanların sinüsleri tıkanıyor. Kışın soğuk algınlarından pek korunamasak da yazın kendimizi korumanın bazı yöntemleri bulunuyor.

Sinüzit

Sinüzit

Yazın Korunmanın Yolları

 Yazın birçoğumuz serinlemek amacıyla deniz ya da havuzları kullanıyoruz. Ancak eğer sinüzit rahatsızlığının varsa havuz yerine denizleri tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Çünkü tuzlu deniz suyu sinüs kanallarını açarak temizlemektedir. Bu nedenle imkanınız varsa denize girmeniz faydanıza olacaktır.

Yukarda da bahsettiğimiz gibi sinüslerin tıkanmasında önemli rol oynayan klimalar yaz aylarının kurtarıcısı gibi görünse de bizlere zarar verebiliyor. Bu nedenle klimalardan uzak durarak sağlığımızı koruyabiliriz.

Sinüzitten Korunma Yolları

Sinüzitten Korunma Yolları

Sinüziti tetikleyen etkenlerden biriside vücudumuza birçok zararı olan sigaradır. Solunum yollarımıza büyük zararı dokunan sigaraları kullanmamız sinüslerimizin tıkanmasına yol açmaktadır. Özelliklede klimalı ortamlarda kullanılması daha da zararlıdır. Bu nedenle sigaradan uzak durmak bizler için faydalı olacaktır.

Vücudumuzu sağlıklı tutmak adına yapılacak egzersizler sinüzit rahatsızlığı olanlara da faydalı olacaktır. Her gün otuz dakikalık egzersizler daha sağlam bir vücuda sahip olabilmeniz adına sizlere yardımcı olacaktır.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.