Paslanmaz Boru Fiyat Listesi 2020

Paslanmaz Boru Nedir?

Paslanmaz boru endüstride birçok alanda kullanılan üründür. Paslanmaz borular, dikişli ve dikişsiz olmak üzere iki farklı teknik ile üretilebilir. Paslanmaz borular yapısı itibariyle korozyona dayanıklı ürünlerdir. Paslanmaz borularda kullanılan paslanmaz çelik tipleri genellikle 304, 304L veya 316 kalite olarak seçilir. Paslanmaz borular genellikle silindirik bir biçimde üretiliyor ve kullanılıyor da olsa farklı şekillerde üretilip farklı sektörlerde de tercih edilmektedir.

Paslanmaz boru fiyat listesi 2020 değişiklik gösteren bir yapıda da olsa Karaca Paslanmaz sitesinde en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. 304 kalite paslanmaz borular genellikle en sık tercih edilen modeldir. 304 kalite modelde diğer kalitelere göre hem suya daha dayanıklıdır hem de paslanmaya karşı daha dirençlidir. Paslanmaz borular kullanım yelpazesi geniş olan ürünlerdir.

paslanmaz boru

Paslanmaz Boruların Tercih Edildiği Sektörler

Paslanmaz borular sıhhi tesisat sektöründe oldukça fazla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra gıda ile ilgili olan endüstrilerde örneğin hijyenin önem taşıdığı yiyecek, içecek ve ilaç sektörlerinde paslanmaz boru kesinlikle kullanılmaktadır. Gıda sektöründe tercih edilmesinin en önemli sebepleri hijyen açısından kaliteli bir malzeme olması, kararma ve aşınma yaşanmaması, ürün temizliğinin kolayca yapılabiliyor olması ve paslanmaya karşı yüksek dirence sahip olmasıdır.

Bunun haricinde paslanmaz borular havacılık ve mühendislik alanlarında da tercih edilir. Bu alanlarda performansın yüksek olması gerekmektedir. Performansın artmasıyla çalışma esnasındaki sıcaklık oranı da onla beraber artış göstermektedir. Paslanmaz borular aracılığıyla yüksek ısıya karşı, yüksek dirençler sağlanabiliyor. Paslanmaz boruların uçakta ve mühendislik alanında kullanılabilmesi için güçlü ve kaynaklanabilir yapıda olması gerekir. Seçimi buna göre yaparak belirtilen alanlarda paslanmaz boru kullanılabilir.

Paslanmaz boru fiyat listesi 2020 itibariyle geçmiş yıllara göre biraz daha artmıştır. Nikele, her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle birlikte ilgide artmaktadır. Tabii ilgi arttığı için bunla orantılı bir şekilde fiyatlarda da artış görünüyor. Türkiye’de nikel rezervi açısından zayıf bir ülke olduğu için dışa bağımlı bir haldedir ve fiyatların ucuz olması firmalar için önemlidir. Paslanmaz boruyu en uygun fiyatlarla https://www.karacapaslanmaz.com/304-paslanmaz-boru-fiyatlari sitesinden temin etmek mümkündür.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir