Hızlı Makyaj Nedir?

Özellikle iş yaşamının bayanlar için zorunlu hale getirdiği şeylerden biri, düzenli olarak makyaj yapmaktır. Çalışan kadınlar da bu nedenle her sabah bu iş için belirli bir zaman ayırmak zorunda kalırlar. İşte hızlı makyaj yapma ihtiyacı da, bu zorunluluktan doğan bir yöntemdir. Çünkü uykunuzdan ve hatta kahvaltınızdan feragat ederek giriştiğiniz bu eylemin bir iki dakikada tamamlanması, zaman açısından sizlere büyük bir avantaj sağlar.

Makyaj

Makyaj

Hızlı Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Makyaj, normal koşullarda hiç de azımsanmayacak kadar zaman alan bir iştir. Yani yalnızca bir ruj, kalem ve rimel üçlemesinden ibaret bir süreç değildir. Çünkü eğer iyi dinlenmediyseniz, bir gün öncesinin yorgunluğu, cildinizde mutlaka izlerini gösterecektir. İşte tam da bu noktada imdadınıza yetişecek olan hızlı makyaj teknikleri sayesinde, gözaltı morluklarınızı ve cilt lekelerinizi kısa sürede kapatabilirsiniz.

Hızlı Makyaj

Hızlı Makyaj

Hızlı makyaj yaparken, gözaltı morluklarınızı kapatmak için ten renginizden en az bir ton koyu kapatıcı kullanın. Göz kapak içlerinize ise tam tersi şekilde, açık renkli kalem sürün. Yüz genelini cilt renginize uygun fondötenle kapatın ve son olarak rujunuzu, rimelinizi sürüp çıkın. Bu makyaj yöntemi, işte bu kadar basit anlatılan ve hızlıca uygulanabilen bir yöntemdir.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.