Modayı Takip Ediyor musunuz?

Son derece klişe olan ama bir o kadar da modanın gücünü gösteren bir soru. Modayı takip ediyor musunuz? Birçok kişi bu soruya “hayır” ya da “tam olarak değil” gibi cevaplar verse de, aslında her birimiz modaya bir şekilde dâhil olmuyor muyuz? En azından alışverişe çıktığımızda önceliğimiz yeni çıkan modeller oluyor ve onlar arasından bir seçim mutlaka yapıyoruz.

denim kombin

denim kombin

Modayı Takip Etmek Nedir?

Modanın peşinden sürüklediği kitlelerin her geçen gün artması ile birlikte sadece ülkemizde değil dünyada da modanın önlenemez yükselişi devam ediyor. Öyle ki bu alanda doğan yeni iş kolları sayesinde istihdam alanı genişlerken, yeni ve enerjisi yüksek tasarımcıların da yolu açılmış oluyor. Evet, her moda haftasını takip etmiyor olabilirsiniz ya da beğendiğiniz tasarımcının her ürününü alıp giyemiyor da olabilirsiniz. Ama bu modayı takip etmediğiniz anlamına gelmez.

yaz modası

yaz modası

Önemli olan konuya hâkimiyetinizin ve bir vizyonunuzun olmasıdır. Bu özellikler siz de varsa kendi modanızı kendiniz yaratırsınız. Zaten moda demek de bu değil midir? Gördüğünüzü olduğu gibi alıp giymek yerine kendi yorumunuzu katmak ve yakışanı bulmaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir