Lamba Ve Aydınlatma Konusunda Bazı Öneriler

Evin aydınlatması en az mobilya seçimi kadar önemli bir husustur. Aydınlatma aslında mekanı ışıklandırılmasının yanında eve ayrı bir şıklık ve gösteriş katan değişkenlerden bir tanesidir. Bu nedenle mutlaka özellikle avize satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu yazımızda siz değerli okuyucular için evinizin her bir odasına nasıl avize seçmeniz gerektiğini kısaca anlatmak istedik.

aydınlatma

aydınlatma

Aydınlatma Seçiminde Önemli Ölçütler

Salonunuz için bir avize satın almayı düşünüyorsanız evin en gösterişli ve dikkat çeken alanlarından bir tanesini salon olduğu için aydınlatmayı da görseli yüksek bir model tercih edebilirsiniz. Unutmayın mutlaka salonun büyüklüğüne göre avize seçmeniz gerekir, yani avizenin boyutluda salonunuzda bağlantılıdır. Ayrıca mobilya takımlarını da uyum içerisinde olmasına özen vermelisiniz.

lamba

lamba

Oturma odası için bir avize satın alacaksınız mutlaka enerji tasarrufu sağlayan kullanım rahatlığı olan bir ürün seçmeniz gerekir. Çünkü burada en çok vakit geçirilen alandır. Yatak odası avizesi satın alırken dim edilebilir bir avize olmasını tercih edin. Yatak odası aydınlatmaları gece kullanımına uygun olmalıdır. Mutfak aydınlatmasında ise dolap altı aydınlatma kullanmanızı tercih etmenizi öneririz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir