Kredi Kartımdan Neden Nakit Avans Çekemiyorum?

Kredi kartının kullanımları içersinde tek çekim, taksitli çekim ve nakit avans çekimleri yer alır. Bu uygulamalardan tek çekim ve taksitli çekim kartınıza sahip olduğunuz anda işleme başlar.

Fakat ihtiyaç anında kullanımı son derece gerekli olan fakat pek de tavsiye edilmeyen nakit avans çekimi için bankalar belirli kurallar koyarlar.

kredi kartı

kredi kartı

Bu kurallara göre en az bir yıllık bir kredi kart kullanıcısı olmanız gerekir. Ayrıca bu bir yıllık dönem içersinde ödemelerinizin ne şeklide yapıldığına bakılır.

Eğer ödemelerinizde aksama varsa ya da asgari tutar ödemesi yapmanız sıklıkla olmuş ise bankalar bu durumda nakit avansa engel koyarlar.

nakit avans

nakit avans

Bankanın bu engeli kaldırması için bir yıl içindeki kullanımlarınız sonunda borcunuzun yüzde ellisinden fazlasını düzenli olarak ödemiş olmanız gerekir.

Bankalar Kredi Kartın Nakit Avansın İçin Neden Kurallar Koyar?

Düzenli ödeme görmedikleri ya da ödemelerinde yüzde elli üstü ödeme yapmayan müşterilerine, nakit avans yapmamasına sebep olarak gerekli olan borcun ödemesini yapamayan müşterilerine nakit avansın ödemesinin yapılmaması sonucunda işleyecek yüksek faizin azarlarından korumak yer alır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir