Köpek Gezdirerek Para Kazanmak

Köpek gezdirerek para kazanmak son dönemlerde gelişen serbest mesleklerden biridir. Köpek gezdirme mesleği nedir? Nasıl para kazandırılır? Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Serbest ya da ek iş arayanlar için oldukça merak edilen sorular arasında yer almaktadır.

Köpek Gezdirme Mesleği Nedir?

Köpek gezdirme mesleği diğer adıyla Dog Walker, köpeği belli bir ücret karşılığında gezdiren kişilere denilmektedir. Bu meslekte genellikle hayvanlarla vakit geçirmeyi seven ve onlarla anlaşmayı bilen kişiler aranırken bazen de bu konuda belli eğitim almış kişiler aranmaktadır.

Köpek Gezdirme Nasıl Yapılır?

Ek iş arayanlar tarafından sorulan Köpek gezdirme nasıl yapılır? Köpek gezdirme mesleği için öncellikle İstanbul, Ankara, İzmir veya Adana gibi metropol şehirlerde oturmak gerekmektedir. Bu şehirlerdeki yoğun hayat nedeniyle insanlar evcil hayvanları yeterince vakit ayıramadığı için genellikle herhangi bir kişinin yardımına ihtiyaç duymaktadırlar. İhtiyaç duyduğu yardımcı için belirli uygulamalara ilan vermektedirler. İlanlarında sizden istedikleri niteliklerde yer alabilir. Sizde bu uygulamalara kayıt olarak iş bulabilirsiniz.

 

Köpek Gezdirme İçin Kimler Tercih Edilmektedir?

Köpek gezdirerek para kazanmak isteyenler tarafından sıkça sorulan Köpek gezdirme için kimler tercih edilmektedir?

  • Ek iş arayanlar,
  • Boş vakti olanlar,
  • Hayvanlarla ilgilenmeyi seven ve bilenler genellikle tercih edilmektedir.

Köpek Gezdirerek Ne Kadar Kazanılır?

 

Bir işe girerken en dikkat edilen konu kazanılan para olduğu için birçok kişi tarafından merak edilen Köpek gezdirerek ne kadar kazanılır?

  • Köpek sahiplerinin belirlediği saate göre para kazanılır yani meslek saat başı ödeme alınır.
  • En düşük 15 TL olmak üzere 100 TL’ye kadar kazanılabilmektedir.

Köpekleri Neden Düzenli Gezdirmek Gerekir?

Köpekler günlük olarak gezmeye ve oyun oynamaya ihtiyacı olan hayvanlardır. Bu nedenle gezdirmeme sonucu yaşadıkları problemler şu şekildedir:

  • Ruhsal sorunlar yaşamaktadırlar.
  • Saldırganlaşabilirler.
  • Obez olurlar.
  • Hareketsizlikten kasları güçsüzleşir. Kasları güçsüzleştiği için çeşitli hastalıklara yakalanırlar.

Köpek Gezdirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanların korkmayacağı veya köpeğe zarar gelmemesi için kenardan gezdirmek. Herhangi bir durumda hırçınlaşmasını engellemek için sevdiği oyuncağı, mama veya sosis taşımak. Yanınızda poşet taşıyarak köpek tuvaletini yaptığı zaman poşetle almak köpek gezdirerek para kazanmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenlerdir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir