Kışın Hastalanmamak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Kış ayları ile birlikte öksürükler ve burun akıntıları da başladı. Bir anda ne olduğunu anlamanda başlayan ve bir türlü geçmek bilmeyen öksürük krizleri geceleri uyumanıza engel mi oluyor? O zaman yapmanız gereken şeyler belli, her zaman ille de ağır ilaçlar kullanmanız gerekmiyor. Elbette bir doktora görünmelisiniz ama doktorunuzun önerdiği ilaçların yanı sıra destekleyici doğal ürünler de kullanabilirsiniz hatta bunarlı çocuğunuza bile içirebilirsiniz.

grip olmak

grip olmak

Kışın Bağışıklığınızı Sürekli Desteklemelisiniz

Kışın kalabalık ortamlarda bulunmak, kalabalık iş yerleri ya da okullar gibi yerlerde insanlar daha çabuk grip ya da nezle mikrobunu kapabiliyorlar. Aynı havayı teneffüs etmekten kaynaklana bu gibi durumlara karşı tedbirli olmakta fayda var. Peki, nasıl tedbirli olacaksınız? Öncelikle hastalanmanızı beklemeyerek işe başlayabilirsiniz.

üşütmek 

Kış aylarının C vitamini deposu olan portakal ve mandalinayı sık tüketmelisiniz. Ihlamur, dilim limon, çubuk tarçın, zencefil ve dilimlenmiş portakalı kaynatarak gün içinde bir-iki bardak içebilirsiniz. Bu tarz içecekler bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve her an tetikte tutar. Bu da grip mikrobuna karşı en güçlü silahınız haline gelir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir