Hamile Kalmak İçin Yumurtlama Günü Hesaplanmalıdır

Her kadın anne olmak ister. Bu doğrultuda da gebe kalır. Gebelik süresi normal şartlar altında 9 ay 15 gün gibi süredir. Kadınların hamilelik dönemleri hesaplamasına yumurtlama günü hesaplama olarak nitelendirilir. Kadınlar yumurtlama gününün hesaplamasını yapma yöntemi ise son adet başlangıcı ile adet dönemi ortalaması belirlenmesi ile yapılır.

yumurtlama günü hesaplama

yumurtlama günü hesaplama

Yumurtlama gününün hesabının bilmenin yararı hangi ilişkiye girerseniz hamile kalma olasılığınız o kadar yüksek olur bunu hesaplamanıza yardımcı olur, ya da hamile kalmak istemeyenlerin bu tarihlere göre ilişki takvimi kurmasına yardımcı olur. Yumurtlamanın gerçekleşip gerçekleşmediğini anlamak için kesin olarak sabah kalktıktan sonra beden ısınınızı ölçmeniz gerekir.

yumurtlama günü nasıl hesaplanır

yumurtlama günü nasıl hesaplanır

Yumurtlama Günü Nasıl Hesaplanır

Yaptığınız ölçmelerde beden ısınız hangi yüksek çıktı ise o gün muhtemel olarak sizlerin yumurtlama günüdür. Yumurtlama döneminde vücudun bazı bölgelerinde değişmeler, kanamalar görmek mümkün olabilir. İnsanların hamile kalmak için yapacağınız cinsel ilişkide yumurtlamanın olduğu gün ve bu tarihten 5 gün öncesi olmuştur. Bu tarihler yaşanan cinsel temasta kişinin hamile kalma olası oldukça yüksektir. Karışık gibi bu hesaplama hakkında detaylı bilgi almak gebelik ve annelik hakkında bilgi veren internet adresleri ziyaret edilmelidir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir