Google ve Son Teknoloji Uygulaması

Son dönemlerde tüm dünyada teknoloji ile beraber yaşanan bu inanılmaz gelişmeler her geçen gün daha da ileri seviyelere ulaşarak bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Hayatı kolaylaştıran uygulamalar, ürünler ve daha bir sürü şey üretilmeye devam ediyor. Teknoloji ile beraber her şey değişim ve dönüşüm içine girerek bir nevi çağ atlıyor. Bu yazıda dev şirket Google tarafından geliştirilen son teknoloji uygulamadan söz etmek istedik.

google

google

Google son dönemde sesli ve anlık çeviri hizmetini gerçekleştireceklerine dair sinyaller vermişti. Hemen ardından mobil çeviri uygulamasını güncelleyen firma bu yenilenen aplikasyon, konuşmayı algılayıp yazılı olarak anlık çeviri yapacak.

 Anlık Çeviri Hizmeti

Yakın zamanda uygulamaya konulacağı duyurulan bu teknoloji harikası sayesinde birçok insan sevinecek ve işleri kolaylaşacak. Hem turistler, hem yeni dil örenecekler hem de iş için gerek duyanlar için oldukça faydalı olacak bu yeni uygulamanın büyük rağbet göreceği şimdiden belli oldu.

google  alerts

google alerts

Ayrıca Google anlık çeviri hizmeti ile kalmıyor ve daha gelişmiş bir uygulama için çalışmalarını sürdürüyor. Bu seferki uygulamada kullanıcılar tarafından fotoğraflanan bir metin uygulamada desteklenmiş bir dile çevrilebilecek. New York Times gazetesindeki habere göre bu yeni uygulama da çok ses getirecek gibi görünüyor.

google fiber

google fiber

 

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir