Göbek Eritme Yöntemleri

Göbek bölgesinde toplanmış olan fazlalıklar her zaman vücut üzerinde en zor kaybedilen yağlardır. Düzensiz yemek yemeniz, uzun süre aç kaldıktan sonra aşırı tüketmeniz ve hareketsiz bir yaşam ise bu bölgede aşırı yağlanmaya sebep olur.

Göbek bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulmak istiyorsanız yemek yerken ve gün içerisinde mutlaka sıvı tüketiminizi arttırmaya çalışın. Günde mutlaka 1.5 ile 2 litre arasında su içmeye özen gösterin.

göbek

göbek

Yemek yiyebilmek için tamamen acıkmayı beklemeyin. Acıkmadan yemeğe oturursanız yediğiniz porsiyonlar daha az olacak ve sindirim ile bağırsak sistemleriniz rahatlayacaktır.

Egzersiz Yapın

Yemeklerinizi ufak porsiyonlar halinde çeşitlere bölün. Örneğin 1 tabak ufak porsiyonlu yemeğin yanına salata, yoğurt ve meyve alarak diyet programınızı çeşitlendirin.

göbek eritmek

göbek eritmek

En önemlisi ve atlanmaması gereken ise hareketli bir yaşam tarzına sahip olun. Egzersiz yapmadan ne yaparsanız yapın göbek bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulamazsınız.

Yemeğinizi yedikten 1 saat sonra mutlaka hafif ve orta tempolu yürüyüşler ve koşular yapın. İlerleyen dönemlerde ise koşunuzun ve yürüyüşünüzün süresini ve hızını arttırın.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir