Pinterestte Nasıl Reklam Verilir?

Pinterestte nasıl reklam verilir, sorusunu sorarak reklam verme özelliğini nasıl kullanacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Sektörün içindeki yöneticiler için Pinterest, ücretli ve ücretsiz reklam araçlarını kullanmaktadır. Bu yazımızda sizlere Pinterestte nasıl reklam verilir bunun hakkında bilgi vereceğiz.

Kullanıcılar yeni ürünler keşfetmek için bu platformu kullanırlar ve reklamlara güzel geri dönüşler yaparlar. Pinterest reklam içerikleri, diğer sosyal medya platformlarına kıyasla reklam başına 2-3 kat daha ucuz bir maliyet ve  2 kat daha yüksek bir reklam harcaması sağlar.

  • Pinteresette Reklam Verme Aşamaları
  • Sayfanın sağ üst köşesindeki + işaretine tıklamanız gerekir. Ardından açılır menüden Reklam oluştur seçeneğine tıklamalısınız.
  • Buradan belirlediğiniz tüm parametrelere göre bir kampanya oluşturabilirsiniz.
  • Birden fazla Pini tanıtmanız gerekiyorsa, reklam grubu oluşturabilirsiniz. Bu, reklam grubu başına bütçe atamayı, Pinterest reklam içerikleri segmentlere ayrılarak ve farklı kitlelere test etmeyi kolaylaştırmaktadır.

Pinterest Reklam Türleri Nelerdir?

  • Fikir Pin reklamları, Pinterest kullanıcılarını sürükleyici eğitim içeriğiyle çekmek için tasarlanmış kısa videolardır. Genellikle nasıl yapılır videoları için kullanılırlar.
  • Ürün üzerinde deneyin Pin reklamları, içeriğinizi artırılmış gerçeklikle birleştirerek Pinterest’te sanal bir deneme odası deneyimi yaratır.  Özellikle güzellik markaları için kullanılan bu özellik, kullanıcıların bir ürünün üzerlerinde nasıl görüneceğini telefonlarının kamerasını kullanarak görmelerini sağlar.
  • Pinterest koleksiyon reklamları tüm kullanıcıların %82’si olan yalnızca mobil kullanıcılara gösterilir. Koleksiyon reklamı, büyük bir video veya 3 destekleyici görselden oluşur. Bir kullanıcı reklamınıza dokunursa, reklam ayrıntı sayfasında 24 adede kadar destekleyici resim gösterebilirsiniz.
  • Alışveriş reklamları, ürün kataloğunuzdan alındıkları için koleksiyon Pinlerine benzemektedir. Shopify gibi birçok platform bunun için Pinterest ile doğrudan bağlantı sunmaktadır. Koleksiyon reklamlarından farklı olarak, yalnızca bir resim veya video içermektedirler.
  • Dönen reklamlar normal Pinlere benzerler, ancak kullanıcıların mobil veya masaüstünde hızlıca kaydırabilecekleri bir grup resim içermektedirler. Resmin altındaki küçük noktalardan bunun bir dönen video olduğunu anlama şansınız vardır.

Pinterestte nasıl kullanacağınızı öğrenmenin en iyi yolu daha fazla denemektir. Düşük bir günlük bütçe belirlemesi ile reklam verebilirsiniz. Pinlerinizi doğru bir kitleye sunun ve reklamlarınızın da ne kadar başarılı olduğunu gözlemleyin. Pinterestte nasıl reklam verilir, sorusu ile ilgili daha çok bilgi edinmek için internet üzerindeki çeşitli kurslardan yararlanabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir