Gece Cilt Bakım Rutinin Cildiniz İçin Önemi

Cilt bakımınızı geceleri aksatmamak hem cildin derinlemesine temizlenmesine hem de yenilenmesinde büyük önem taşır. Gün boyunca cildiniz zararlı maddelere maruz kalır ve kir de cildinizi soluk ve donuk bir hale getirir. Geceleri cildinizin hücreleri yenilendiği için cilt bakımının gece evresi oldukça önemlidir. Cildinizin her an için canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız gündüz olduğundan daha çok gece bakımına özen göstermelisiniz.

bakım

bakım

Yapılan bir takım araştırmalara göre cildin fonksiyonları saat akşam altıdan itibaren daha hızlı çalışmaya başlıyor. Gece on bir saatlerinde ise kan dolaşımınız artarak, cildin kendini yenilemesi en üst seviyeye çıkıyor. Saat sabaha karşı dört sularına kadar aktif kalan bu fonksiyonlar da gece yaptığınız cilt bakımını daha faydalı bir hale getiriyor.

Gece Cilt Bakımı Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Cilt bakımının en büyük aşaması cildi temizlemektir. Cilt üzerinde bulunan tüm kir ve makyaj kalıntılarını temizlemeliyiz. Cilt tipinize uygun olan ürünleri tercih etmeyi de unutmayın.

Ciltteki ölü hücrelerden kurtulmak için peeling yöntemini uygulamanız gerekmektedir. Özellikle yağlı ciltler toksik maddelerden arınmak adına bu yöntemi uygulamalıdır.

cilt bakımı

cilt bakımı

Kaliteli bir tonikle cildinizi temizlemeli ve ciltte kalan kirlerden tamamen arındırabilirsiniz.

Nemlendirici kremler içeriğinde bulunan antioksidan ve vitaminlerle cilde gereken nemi sağlar. Doğru nemlendiriciyi seçmek ve uzun süre kullanmak bu konuda önemlidir.

Göz çevresi bakımı da atlanmaması gereken konulardan biridir. Anti-aging özelliği olan göz kremlerini tercih edebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir