Fransız Giyim Tarzının En İyi Örnekleri

Moda denildiği zaman çoğu insanın aklına ilk olarak Fransa geliyor. Fransızların en meşhur giyim tarzları artık dünya çapında sürekli trend haline gelmiş durumda. Fransız kadınlarını herhangi bir filmde ya da bir dizide gördüğünüz zaman onların stilini hemen tanıyabilirsiniz.

Dünyanın en özel ve en sıra dışı kadınları arasında yer alan ve kendi kendini tekrar yaratan CocoChanel’e baktığınız zaman da Fransız tarzının ne kadar eşsiz ve özgün olduğunu görebilirsiniz. Fransız moda akımının öncülerinden olan bu kadın dünyada ilk pantolon giyen kadın olarak da anılıyor.

fransız giyim

fransız giyim

Maskülen bir giyim tarzını benimseyen bu kadın Fransız giyim tarzında erkeksi objelerin öne çıkmasına da yol açmıştır. Fransız modasının bir diğer vazgeçilmez parçası ise eşarptır. Boynunuza ya da başınıza sarabileceğiniz ufak bir eşarp bütün mevsimlerde kendi Fransız stilinizi yaratabilmenizi sağlar.

Kalem Etek, V Yaka Süveter ve Beyaz Gömlek

Topuklu ayakkabılar, diz hizasındaki şık etekler ve şifon tarzı özel tasarımlı gömlekler de Fransız tarzının vazgeçilmezleri arasındadır. Giysiler arasında ise muhakkak vücut hatlarını gösterebilen parçalar bulunmalıdır. Giysilerinizin belirli bir parçasının öne çıkması da Fransız stilinin bir parçasıdır.

kalem etek

kalem etek

Kalem etekler, V yaka süveterler ve beyaz gömlekler Fransız giyim tarzının en fazla tercih edilen parçaları arasında yer almaktadır. Fransız giyim tarzını gündelik bir stil içerisinde de kullanabilir dilerseniz iş hayatında da kullanabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir